FC Universitatea U Cluj v Chindia Targoviste - Romania Liga 1, Cluj-Napoca - 13 May 2023
Dan Nistor, ”distrus” după ce U Cluj a ratat finala Cupei României: ”E foarte mare suferinţa. E dureros”
FOTBAL:CS MIOVENI-CSC SELIMBAR, PLAY OFF LIGA 2 CASA PARIURILOR (15.04.2024)
Video CS Mioveni - CSC Șelimbăr 0-0. Echipa lui Claudiu Niculescu a rămas pe locul secund în play-off-ul din Liga 2
March 22, 2024, Bucuresti, Romania,2024 International Friendly, Länderspiel, Nationalmannschaft Romania vs Northern Irel
Gata să plece de la Rangers! Scoțienii anunță transferul lui Ianis Hagi: ”Pare inevitabil”

• SuperLiga: Hermannstadt - Botoșani, vineri, 17:30, DGS 1

Ripensia Timișoara și Universitatea Cluj au terminat la egalitate 1-1, în primul meci al etapei a 13-a din Liga 2. Goga a deschis scorul pentru oaspeți, iar gazdele au dat lovitura la ultima fază prin Dumiter și au obținut un punct.

U Cluj a pierdut la ultima fază două puncte mari în lupta la promovare. Şepcile Roşii au avut probleme încă din prima repriză, la lovitura liberă trimisă de Apro. Takacs a căzut rău înainte de pauză şi a fost scos cu targa. Ghinioanele s-au spart la faza următoare - Goga a marcat cu preţul unei accidentări uşoare.

În repriza a doua, Abrudan putea face 2-0 dar n-a nimerit poarta. Ocazia s-a răzbunat în prelungiri - Ripensia a dejucat o ieşire la offside iar Dumiter a făcut 1-1 din apropiere. Sâmbătă de la 12:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1, se joacă derby-ul etapei în liga secundă, Academica Clinceni - Chindia Târgoviște.

• 90+3 fr2

Final de partidă la Timișoara. Ripensia și U Cluj au terminat la egalitate, 1-1.

• 90+2 g g

GOOOOL RIPENSIA! GOOOL DUMITER! Gazdele au dat lovitura în prelungiri! Dumiter a egalat din 6 metri, după un corner

• 46 fr2 fr2

A început repriza secundă a meciului de pe arena Dan Păltinișanu. După 45 de minute, oaspeții conduc cu 1-0

Final de primă repriză pe Bega. Universitatea Cluj conduce cu 1-0 pe Ripensia Timișoara

• 41 g g

GOOOOL U CLUJ! GOOOL DORIN GOGA! Coman centrează în 6 metri, Dorin Goga ajunge primul la minge și deschide scorul. Este al 6-lea gol al lui Goga în acest sezon