monaco

Video AS Monaco - Marseille 4-0 Primă repriză de senzație pentru gazde care sunt pe primul loc în Franța

Video Angers - Saint Etienne 1-2. ”Verzii” își continuă invincibilitatea din ultimii 40 de ani

nice - bastia

Video Nice - Bastia 1-1. Încă un pas greșit pentru liderul Franței

etienne

27.11.2016, 19:55
  • Serie A, etapa a 21-a: Juventus - Genoa (luni, 21:45, Digi Sport 2)

De 40 de ani, Angers nu o poate învinge pe Saint-Etienne, deşi a avut şansa să deschidă scorul după doar 12 minute.

Ruffier a intervenit salvator la penalty-ul executat de Diedhiou. Angers a marcat până la urmă doar câteva minute mai târziu. Pepe l-a depășit pe Ruffier și a marcat cu ajutorul barei. Diedhiou n-a fost mai inspirat nici în finalul primei reprize, iar Ruffier a respins din nou.

Gazdele au mai ratat o șansă de a-și dubla avantajul la ocazia lui Pavlovic, iar oaspeții au reacționat imediat. Pogba a marcat primul său gol în acest sezon. Tannane a înscris și el pentru prima dată și i-a adus pe verzi în avantaj, dar finalul a fost incredibil. Roux a ratat singur cu Michel, apoi Toko Ekambi nu a putut profita de eroarea lui Lacroix.

Malcuit a fost eliminat în minutul 95, dar Saint-Etienne a gestionat bine avantajul și a urcat pe locul 8, în timp ce Angers rămâne pe 10.

VEZI AICI PROGRAMUL TRANSMISIUNILOR DIGI SPORT

Echipele de start:

Angers: Michel – Manceau (Martinez Min. 61), Traore, Pavlovic, Andreu – Santamaria, Saihi (Sunu Min. 80), Mangani – Pepe, Diedhiou (Ekambi Min. 69), Capelle. Antrenor: Stephane Moulinc

Saint Etienne:Ruffier – Malcuit, Lacroix, Pogba, M'Bengue – Dabo (Selnaes Min. 66), Pajot, Saivet (Perrin Min. 84) – Tannane, Roux, Nordin (Hamouma Min. 81). Antrenor: Christophe Galtier

Tânărul promite că va fi cumpătat.

Video Adversara FCSB e echipa momentului în Italia. Lazio are al patrulea cel mai prolific atac din Europa

atac lazio

Ce scrie presa japoneză despre românii „rușinați” care i-au cerut scuze premierului Abe, după „vizita lipsită de diplomație”

Video Nantes - Bordeaux 0-1. Tătăruşanu şi colegii săi, fără victorie de trei etape în Ligue 1

ranieri nantes bordeaux

Zidane: "Neymar încântă întreaga lume a fotbalului". Ce spune despre transferul brazilianului la Real