cavani

Agentul lui Cavani a anunțat la ce echipă vrea să joace ”Matadorul”! ”Întotdeauna și-a dorit asta”

Video Assist genial al lui Mbappe cu Angers. Cavani, la golul 100 în Ligue 1!

PSG buc

Video Angers - PSG 0-5. Show total cu Mbappe și Cavani. Urmează duelul cu echipa lui Tătărușanu

Cavani Angers

04.11.2017, 19:03
  • La Liga, etapa a 20-a: Real Madrid - Deportivo (duminică, 17:15, Digi Sport 1) și Betis - Barcelona (duminică, 21:45, Digi Sport1)
  • Serie A TIM, etapa 21: Inter - Roma (duminică, 21:45, Digi Sport 2)

PSG pare de neoprit în Franța, iar echipa lui Unai Emery a făcut spectacol și în prima repriză cu Angers, conducând la pauză cu 3-0 în meciul transmis ÎN DIRECT de Digi Sport 4.

Fără Di Maria și Neymar, Edinson Cavani a fost cel mai mare pericol pentru apărarea gazdelor, iar atacantul lui PSG a reușit să puncteze pentru 3-0, în minutul 30, după un assist de excepție oferit de Mbappe.

A fost reușita cu numărul 100 pentru Cavani în campionatul Franței, vârful ajungând la 12 goluri în acest sezon de Ligue 1.

VIDEO GOLUL LUI CAVANI

Fostul atacant al lui Napoli este la al cincilea sezon în tricoul celor de la PSG, unde a câștigat titlul în Ligue 1 de 3 ori.

Cavani a avut cel mai bun randament în ediția trecută de campionat, atunci când a punctat de 35 de ori și a ieșit golgheter în Franța. Titlul a fost însă cucerit de rivala lui PSG, AS Monaco.

”Da, am discutat cu șefii lui Real!” Mbappe a dezvăluit când putea semna cu ”galacticii”