lyon st etienne

Video Lyon - Saint-Etienne 2-0. Primul eşec din ultimele 11 meciuri pentru "verzi"

Video Balotelli, înger şi demon pentru Nice. Gol de generic și eliminare în 5 minute

balotelli rosu

"Roşul" lui Balotelli a fost anulat. Italianul are drept de joc cu Lyon

balotelli

03.10.2016, 10:37
  • Tenis, Fed Cup, sâmbătă, în direct la Digi Sport 1Simona Halep - Viktorija Golubic (ora 13:00), şi Irina Begu - Timea Bacsinszky (ora 15:00)

• Cupa Spaniei, finala: Barcelona - Sevilla (sâmbătă, 22:30, Digi Sport 2); Cupa Angliei, semifinala: Man. United - Tottenham (sâmbătă, 19:15, Digi Sport 2); Italia, etapa 34: Juventus - Napoli (duminică, 21:45, Digi Sport 2)

"Super" Mario Balotelli o menține pe Nice pe primul loc în Ligue 1. Atacantul italian a marcat golul victoriei în disputa cu Lorient, însă n-a apucat finalul de meci pe teren pentru a se bucura împreună cu restul jucătorilor lui Nice, fiind eliminat în prelungiri.

Nice a revenit duminică seară pe primul loc al primei Ligi din Franța, după ce s-a impus cu 2-1 în fața celor de la Lorient. Ricardo Pereira a deschis scorul pentru gazde în minutul 11. Camerunezul Benjamin Moukandjo a restabilit egalitatea după o oră de joc. Salvatorul gazdelor a fost din nou Mario Balotelli.

Atacantul italian a finalizat elegant, în vinclu, după ce a întors doi adversari cu o singură fentă. Era minutul 86 al partidei. N-a fost însă ultimul moment în care Balotelli a ieșit în evidență. În prelungiri, golgheterul lui Nice și al patrulea cel mai bun marcator din Franța (5 goluri) a văzut al doilea cartonaș galben după un conflict cu un jucător advers și a plecat mai devreme la vestiare. Primul galben îl primise după ce și-a scos tricoul la golul înscris cu 5 minute mai devreme.

VIDEO CU REZUMATUL PARTIDEI

Mărturii din infern: „Nimeni nu știe ce înseamnă să te uiţi cum soţul tău violează o fată de 14 ani”

Dacă nu-i poţi bate, cumpără-i! După Neymar, PSG vrea un alt jucător de la o echipă care a scos-o din UCL