aadfa

Video AS Monaco – Guingamp 2-2. Gol care poate candida la reuşita sezonului, din prima etapă

Video Bastia - PSG 0-1. Kurzawa a adus victoria campioanei, pe finalul meciului

bordeaux

Video Bordeaux - St. Etienne 3-2. Gazdele încep sezonul cu dreptul

Kurzawa

13.08.2016, 00:53
  • Handbal, Liga Campionilor: Gyor - CSM Bucureşti (luni, 20:00, Digi Sport 1)

• Liga 1, etapa a 26-a: FCSB - Sepsi (duminică, 20:45, Digi Sport 1)

Paris Saint-Germain a început noul sezon din Ligue 1 cu o victorie la limită, 1-0 pe terenul lui Bastia.

Corsicanii au avut prima ocazie prin Crivelli. Atacantul împrumutat de la Bordeaux a reluat slab după o cursă de senzație a lui Saint-Maximin. După o primă repriză săracă în ocazii, campioana en-titre a pus în pericol poarta gazdelor în minutul 50, atunci când Leca a intervenit și la centrarea lui Aurier, iar apoi și la voleul lui Di Maria.

PSG a reușit să deschidă scorul cu un sfert de oră înainte de final. Kurzawa a fost omul potrivit la locul potrivit, după ce șutul lui Jese Rodriguez a fost respins de portar.

Meteorologii anunță cod portocaliu de frig în următoarele zile în aproape toată țara. Harta...

VIDEO PSG este echipa cu cel mai bun parcurs în ligile de top ale Europei

bucurie PSG

Al doilea cel mai mare stadion din țară riscă să se prăbușească. „Nu putem discuta de investiții”

VIDEO PSG - Kiel 37-30. Karabatic și Omeyer au contribuit decisiv la victoria gazdelor

PSG Kiel

VIDEO Kiel - PSG 26-30. Francezii au 6 victorii în 7 meciuri din Liga Campionilor