neymar debut

Prima convocare pentru Neymar la PSG. Brazilianul e aşteptat să debuteze duminică seară, la Digi Sport

Video Bordeaux - Metz 2-0. Prima victorie a sezonului pentru gazde

neymar gol bun

Video Guingamp - PSG 0-3. Neymar, gol și assist la debut! ”Tonto-golul” lui Ikoko le-a dat un imbold parizienilor

Bordeaux Metz

13.08.2017, 00:17

ÎN DIRECT la Digi Sport, Bordeaux a obținut prima victorie din noul sezon de Ligue 1, după ce s-a impus cu 2-0 în fața lui Metz.

Gazdele au deschis scorul la primul șut pe spațiul porții. Valentin Vada l-a învins pe Didillon cu un șut din marginea careului, în minutul 44.

Bordeaux s-a distanțat în partea secundă. Malcom i-a pasat decisiv lui Sankhare, care a avut de îndeplinit o simplă formalitate pentru 2-0, în minutul 64.

Malcom a încercat și el să înscrie, dar șutul său a fost respins peste transversală.

Apoi, Mendy a căutat golul cu o execuție acrobatică. Ultima ocazie i-a aparținut brazilianului Malcom, care a ratat singur cu portarul, în prelungiri.

Impactul l-a doborât la pământ pe bărbat, dar a scăpat doar cu răni uşoare, iar copilul este...

Video Saint-Etienne - Angers 1-1. Oaspeții rămân neînvinși după cinci etape!