Kurzawa

Video Bastia - PSG 0-1. Kurzawa a adus victoria campioanei, pe finalul meciului

Video Bordeaux - St. Etienne 3-2. Gazdele încep sezonul cu dreptul

montpellier

Video Montpellier - Angers 1-0. Algerianul Boudebouz a adus revanșa pentru sezonul trecut

bordeaux

13.08.2016, 19:50

Bordeaux şi St. Etienne au început sezonul în Franţa cu cinci goluri marcate în meciul direct. Gazdele s-au impus cu 3-2.

La şase luni de când pierdea în faţa verzilor cu 1-4 pe teren propriu, Bordeaux conducea cu 3-0 după 72 de minute. Reuşita brazilianului de 19 ani, Malcom, a fost cea mai frumoasă dintre golurile gazdelor.

Şi la 3-0, Bordeaux a încheiat meciul cu emoţii. St. Etienne a marcat de două ori în ultimele zece minute, mulţumită lui Hamouma, care a reuşit un gol şi o pasă decisivă.

Echipele

Bordeaux: Prior – Sabaly, Guilbert, Pallois, Poundje – Plasil, Vada(Traore, 84), Toure, Malcom – Rolan (Menez, 72), Laborde (Ounas, 79);
Antrenor: Jocelyn Gourvennec;

ASSE: Ruffier – Theophile-Catherine, Perrin, Pogba, M’Bengue (Polomat, 9) – Selnaes, Pajot, Corgnet (Monnet-Paquet, 64) – Tannane (Soderlund, 72), Beric, Hamouma;
Antrenor: Christophe Galtier.

Bordeaux Caen

Primul oraș de provincie din România care ar putea avea metrou

Video Saint-Etienne - Strasbourg 2-2. ”Verzii” ratează șansa de a se apropia de Top 5

asse rcsa

Video Bordeaux - Marseille 1-1. OM a egalat la ultima fază, dar a rămas fără victorie de 40 de ani la Bordeaux