balotelli

Balotelli se vede campion: ”Sunt aici pentru a câștiga trofee!”

Video Caen - Nice 1-0. Balotelli nu a putut evita prima înfrângere a liderului Franței

psg rennes

Video PSG - Rennes 4-0. Campioana s-a apropiat la trei puncte de liderul Nice

caen nice

06.11.2016, 19:38
  • Handbal, Liga Campionilor: Gyor - CSM Bucureşti (luni, 20:00, Digi Sport 1)

• Liga 1, etapa a 26-a: FCSB - Sepsi (duminică, 20:45, Digi Sport 1)

Liderul din Ligue 1, Nice, a suferit prima înfrângere a sezonului. După 6 victorii consecutive în campionat, trupa lui Lucien Favre s-a înclinat pe stadionul lui Caen (1-0) și mai are doar 3 puncte avans față de rivala AS Monaco.

Gazdele și-au creat prima ocazie importantă în minutul 30, când lovitura de cap a lui Damien Da Silva a fost respinsă de Cardinale. Peste 10 minute, normanzii au primit ușor un penalty la duelul dintre Dalbert Henrique și Rodelin, iar Ivan Santini a transformat lovitura de la 11 metri. A fost al cincilea gol al sezonului pentru atacantul croat.

Imediat după pauză, Caen își putea majora avantajul, dar Cardinale a avut o nouă intervenție fabuloasă la reluarea lui Guilbert. Nice a replicat în minutul 61, când Alassane Plea a șutat putin pe lângă țintă. Două minute mai tarziu, Balotelli a avut cea mai mare șansă de egalare, dar mingea trimisă de el a lovit bara și Caen - Nice s-a încheiat 1-0.

Echipele

Caen: Vercoutre - Guilbert (90+3 Diomande), Da Silva, Yahia, Adeoti, Bessat (80 Malbranque) - Delaplace, Seube, Makengo - Rodelin (88 Karamoh), Santini;
Antrenor: Patrice Garande;

Nice: Cardinale - Ricardo Pereira, Dante, Sarr, Dalbert Henrique - Cyprien, Bodmer (89 Donis), Seri - Plea, Balotelli, Belhanda;
Antrenor: Lucien Favre.

VIDEO Caen - Nice 1-0

Sursa foto: ogcnice.com

Meteorologii anunță cod portocaliu de frig în următoarele zile în aproape toată țara. Harta...

Balotelli s-a plâns de rasism și a primit cartonaș galben. "N-am auzit"