neymar-8

Brazilienii dezvăluie toate detaliile transferului lui Neymar. Înțelegerea cu PSG a fost perfectată în iunie

Video Debut "EXEMPLAR" pentru Tătăruşanu la Nantes! Trei parade spectaculoase în prima repriză

nantes om

Video Nantes - Marseille 0-1. Victorie norocoasă pentru echipa lui Rudi Garcia

debut tatarusanu

12.08.2017, 19:36

Claudio Ranieri a insistat pentru transferul lui Ciprian Tătăruşanu la Nantes, iar portarul român i-a răsplătit încrederea tehnicianului italian încă de la debut.

Titularizat în meciul de pe teren propriu cu Olympique Marseille, din etapa a doua din Ligue 1, goalkeeperul naţionalei României a avut trei intervenţii excelente încă din prima repriză, în care a fost cel mai bun om al "canarilor".

Tătăruşanu s-a făcut remarcat pentru prima oară încă din minutul 4, când a respins spectaculos şutul puternic trimis de camerunezul Zambo Anguissa de la marginea careului.

Trei minute mai târziu, portarul de 31 de ani a fost a reuşit o nouă intervenţie providenţială. De această dată, a blocat lovitura de cap trimisă de Thauvin, cu o altă paradă extraordinară.

Tătăruşanu şi-a continuat recitalul, iar în minutul 34 a respins de sub bară balonul trimis cu capul de Germain, fostul atacant al campioanei AS Monaco.

În aceste condiţii, nu este deloc suprinzător faptul că, pe contul oficial de Twitter al lui Nantes, prestaţia lui Ciprian Tătăruşanu a fost carcaterizată ca fiind "EXEMPLARĂ".

Cu toate acestea, Nantes a suferit a doua înfrângere la rând în startul sezonului, 0-1. Unicul gol al partidei a fost marcat cu noroc de Ocampos, în minutul 87. Tătăruşanu  a reuşit iniţial să-l blocheze pe argentinian, însă mingea s-a lovit de acesta şi a intrat în poartă.

Sunt parlamentari care nu au reţinut decât termenii de mahala din aşa zisele dezvăluiri făcute de...

Execuție de trei puncte! Fred a reușit golul serii în Champions League

AA

Studiu: Două pahare de vin sau bere pe zi sunt mai sănătoase decât sportul

Video CSM Bucureşti - Corona Braşov 37-21. Victorie clară, în ultimul test înainte de marele cu Gyor

csm bucuresti corona brasov

Video La Coruna e în dificultate, dar Andone rămâne apreciat. Ce premiu a primit atacantul român