lille

Video Lille - Caen 4-2. Prima victorie a gazdelor, după patru etape

Video Dijon - Monaco 1-1. Oaspeţii au ratat victoria pe final, dar au trecut pe primul loc în Ligue 1

sumufrancez

Video Şumudică a fost mic copil. Alţii simulează chiar mai rău decât el

monaco

30.11.2016, 00:32
  • Handbal feminin, Champions League: CSM București - Gyor (vineri, ora 20:30, Digi Sport 1)
  • Cupa Spaniei, sferturi: Alaves-Valencia (miercuri, ora 20:00, Digi Sport 1), Real Madrid - Leganes (miercuri, 22:30, Digi Sport 1)

Monaco a condus aproape tot meciul în deplasarea de la Dijon, dar în final a trebuit să se mulțumească doar cu un punct (1-1). Carillo a deschis scorul în minutul 17, când a profitat de gafa lui Reynet, care a scăpat mingea în față la șutul lui Sidibe.

Gazdele au început să preseze, iar Rufli a tras pe lângă poartă dintr-o poziție destul de bună. Abdelhamid nu a avut precizie la un șut din interiorul careului, în timp ce Diony a trecut de puțin pe lângă mingea reluată cu capul de Loties.

Până la urmă, Dijon a reușit golul egalizator cu șase minute înainte de final prin Sammaritano, care a reluat în plasă o minge trimisă în fața porții de Diony.

Echipele

Dijon (5-4-1): Reynet - Rufli (Marie 79), Lang, Loties, Abdelhamid, Berband - Bela (Tavares 69), Amalfitano, Gastien, Sammaritano - Riviere (Diony 58)

Antrenor: O. Dall'Oglio

Monaco (4-4-2): Subasic - Sidibe, Glik, Diallo, Raggi - Silva, Fabinho, Moutinho, Lemar (Mbappe 83) - Germain (Bakayoko 58), Carrillo (Falcao 66)

Antrenor:L. Jardim

Femeia – căsătorită și cu doi copii - trăiește în prezent într-o locație secretă în Coreea de Sud...

Foto Anunțul zilei în Franța: ”Lui Neymar nu-i mai place aici! Vrea să se întoarcă în La Liga”

Neymar este dezamăgit la PSG, susține L'Equipe

Noi informații în cazul militarului care și-a ucis concubina la coafor

Video Nantes - Bordeaux 0-1. Tătăruşanu şi colegii săi, fără victorie de trei etape în Ligue 1

ranieri nantes bordeaux

Zidane: "Neymar încântă întreaga lume a fotbalului". Ce spune despre transferul brazilianului la Real