eliminare portar

Video Meci de povestit în Franţa! Bielsa a făcut toate schimbările, iar portarul a luat roşu. Doi jucători de câmp, în poartă

Video Dijon - Monaco 1-4. În lipsa lui Mbappe, Falcao e vedeta: hat-trick superb al lui "El Tigre"!

neymar fb nou si bun nou

Video Autogol antologic la meciul de debut al lui Neymar

falcao monaco

13.08.2017, 21:05

AS Monaco s-a impus clar în deplasarea de la Dijon, unde, în absența lui Mbappe, Radamel Falcao a fost vedeta incontestabilă, cu un hat-trick superb, care îl pune în fruntea clasamentului marcatorilor, după numai două etape jucate în Ligue 1.

"El Tigre" a deschis scorul în minutul 3, când a strecurat în poartă o minge deviată de Glik. Jemerson a majorat avantajul cu cel mai frumos gol al meciului, o foarfecă dintr-un corner bătut de Moutinho (25). Înlocuitorul lui Mbappe, Diakhaby, a recuperat apoi o minge la mijlocul terenului, iar Falcao a făcut 3-0 cu un șut deviat de Yambere (37).

Dijon a redus din diferență cu două minute înainte de pauză prin Said, excelent lansat de Amalfitano. Falcao și-a desăvârșit opera cu o lovitură de cap în repriza a doua și are deja 4 goluri în două partide.

ECHIPELE

Dijon (5-4-1): Reynet - Rosier (56 Chafik), Yambere, Varrault, Lang (54 Haddadi), Bouka Moutou - Kwon, Amalfitano, Marie, Sliti - Said (72 Sammaritano);
Antrenor: Olivier Dall'Oglio;

Monaco (4-4-2): Subasic - Sidibe, Glik, Jemerson, Jorge - Rony Lopes (64 Tielemans), Joao Moutinho, Fabinho, Lemar - Falcao (80 Carillo), Diakhaby (83 Gil Dias);
Antrenor: Leonardo Jardim.

VIDEO Dijon - Monaco 1-4

Simona Halep a fost nevoită să se retragă din turneul de la Doha, după ce a ajuns în semifinală...

Video Falcao, de neoprit! Amenință serios supremația lui Ronaldo, Messi și Suarez pentru trofeul Gheata de Aur

Descoperire uimitoare. Ce se întâmplă în corpul tău dacă bei doar 2 pahare de bere pe zi

Video Falcao, deasupra tuturor! E cel mai bun marcator din istoria Columbiei, grație golului cu Spania

falcao golgheter

Video Răspunsul lui Falcao după ce a fost implicat în scandalul taxelor: a marcat o dublă în victoria clară a lui Monaco

radamel falcao monaco - bastia 5-0