Neymar s-a săturat și ruptura cu PSG e clară! Cele 5 indicii pentru transferul la Real

Video Doi coechipieri de la Auxerre s-au luat la pumni în timpul meciului

Foto Schimbare de look pentru Neymar. Cum a apărut cel mai scump jucător al planetei

as
Mickael Barreto și Pierre-Yves Polomat s-au bătut pe teren

17.03.2018, 13:52
  • Tenis, Fed Cup, duminică, în direct la Digi Sport 1: Simona Halep - Timea Bacsinszky (ora 12:00) şi Irina Begu (Sorana Cîrstea) - Viktorija Golubic (ora 14:00)

• Italia, etapa 34: Juventus - Napoli (duminică, 21:45, Digi Sport 2)

Mickael Barreto și Pierre-Yves Polomat au oferit faza zilei în fotbal, în partida disputată vineri seară între Quevilly Rouen și Auxerre, când s-au oprit din joc și s-au luat la bătaie pur și simplu. ”Centralul” Mehdi Mokhtari i-a eliminat imediat.

Cei doi coechipieri de la Auxerre și-au pierdut cumpătul în finalul meciului. În minutul 80, când pe tabelă scorul era 3-1 în favoarea celor de la Quevilly Rouen iar formația gazdă ataca, Polomat s-a oprit din joc și i-a aplicat o lovitură de cap lui Barreto. Cel din urmă a replicat cu un pumn și bătaia a început. După mai mulți pumni și picioare, un jucător al celor de la Quevilly Rouen a intervenit pentru a calma spiritele. A fost nevoie și de intervenția altor colegi și a celor de pe margine ca lupta să se încheie. Mehdi Mokhtari, arbitrul central, a decis să-i elimine, fără prea multe discuții pe cei doi. Până la final, Quevilly Rouen a mai punctat încă o dată prin Stanislas Oliveira astfel că Auxerre a pierdut cu 1-4.

Auxerre a deschis rapid scorul, în minutul 2, prin Yattara. După aproape un sfert de oră de joc, Ndao a restabilit egalitatea, iar Basque a dus-o pe Quevilly Rouen în avantaj chiar înainte de finalul primei părți. Același Ndao a majorat diferența pentru ca Stanislas Oliveira să stabilească scorul final.

AC Milan v Benevento Calcio - Serie A

În această casă s-a împotmolit construirea Lotului 1 al Autostrăzii Sebeş - Turda

Video SPAL - AS Roma 0-3. Victorie fără emoţii, înaintea turului din semifinalele UCL

Spal v AS Roma - Serie A

Video Băluţă: "Nu m-a doborât această perioadă, am avut de învăţat". Reacţia lui Mangia

FOTBAL:CS UNIVERSITATEA CRAIOVA-FC BOTOSANI, CUPA ROMANIEI (19.04.2018)