Balotelli Nice

Video Nice - Bordeaux 1-0. Balotelli a fost iar "one-man show"

Video Lyon - Marseille 2-0. Echipa lui Garcia, primul eşec după 12 etape. Eroare uriaşă Mandanda

25352299 10155820505446276 2537131624070723853 o 2

Video Neymar e bine păzit. Bodyguardul lui şi-a făcut praf adversarul din cuşcă

lyon om

18.12.2017, 00:04
  • Handbal feminin, Champions League: CSM București - Gyor (vineri, ora 20:30, Digi Sport 1)

Olympique Lyon a câştigat duelul pentru locul 3 în Ligue 1, 2-0 pe teren propriu cu Olympique Marseille, şi rămâne la egalitate de puncte cu actuala campioană, AS Monaco.

Echipa lui Genesio a început perfect derby-ul "olimpic". În minutul 6, Mandanda a fost luat prin surprindere de lovitura liberă executată de Fekir şi le-a permis gazdelor să deschidă scorul. Portarul lui OM este la a doua gafă uriaşă din ultimele trei etape, după cea din partida de la Montepellier (1-1).

Lyon a gestionat bine avantajul luat încă din start şi s-a desprins la începutul reprizei a doua, în minutul 51, când Mariano Diaz a marcat după o centrare perfectă a lui Cornet.

Oaspeţii puteau readuce suspansul în ultima parte a meciului. Morgan Sanson a nimerit însă bara cu un şut puternic din afara careului, iar Anthony Lopes a făcut minuni în prelungiri, când le-a refuzat golul de onoare elevilor lui Rudi Garcia.

S-a terminat 2-0 pentru Lyon, care astfel a pus capăt seriei de 12 meciuri fără înfrângere în campionat a celor de la Marseille.

ECHIPELE

Lyon: Lopes - Tete, Marcelo, Morel, Marcal - Tousart, N'Dombele (Depay 83) - Cornet, Fekir (Mendy 90+1), Aouar - M. Diaz (Ferri 79)

Antrenor: B. Genesio

Marseille: Mandanda - Sakai, Rami, Rolando, Amavi - Zambo Anguissa (Lopez 62). Luiz Gustavo - Thauvin, Payet, Ocampos (Mitroglou 59) - Germain (Sanson 69)

Antrenor: R. Garcia

Ce-i drept, miza era mare. Premiile totalizează 182 de milioane de dolari.

Video Kobe Bryant este nominalizat la premiile Oscar. Reacţia fostului mare baschetbalist