psg

Video PSG - Bordeaux 2-0. Campioana a obţinut a cincea victorie a sezonului

Video Metz - AS Monaco 0-7. Cea mai categorică victorie în deplasare din istoria clubului

faza penalty

Video Faza anului în fotbal a avut loc ieri, în Franţa. Mingea pur şi simplu a refuzat să intre în poartă

metz

01.10.2016, 23:27

AS Monaco continuă să impresioneze în Franța, după ce a reușit scorul de până acum al sezonului, 0-7 la Metz, care este și cel mai categoric succes înregistrat în deplasare din istoria clubului. În plus, elevii lui Jardim se mențin peste PSG in clasament.

Thomas Lemar a deschis scorul după doar 7 minute la Metz, profitând de neînțelegerea dintre portarul Didillon și Fallette. Căpitanul Valere Germain a ”dublat” avantajul monegascilor în minutul 23, după un un-doi cu Joao Moutinho (min 23).

Oaspeții au intrat la cabine cu un avantaj de trei goluri – Bernardo Silva a trimis în plasă un balon lăsat inteligent de Guido Carillo (min 39). Gazdele puteau reduce din diferență în startul reprizei secunde, însă Subasic a fost atent la șutul lui Doukoure (min 47).

A fost chiar Doukoure, căpitanul lui Metz, cel care a rupt definitiv partida, cu un ”roșu” încasat în minutul 60, pentru o intrare târzie asupra lui N'Doram.

Șapte minute mai târziu, Cohade l-a faultat în careu pe Germain, iar Fabinho a înscris pentru 4-0 din penalty (min 67).
Guido Carillo, cu primul său gol în acest sezon, a majorat la cinci diferența, din pasa lui Bernardo Silva (min 72). Carillo a semnat ”dubla” în minutul 83, când a împins mingea în plasă după o fază creată de Boschilla. Brazilianul a stabilit scorul final in minutul 89, cu o ”scăriță” elegantă.

Metz - Monaco 0-7
Au marcat: Lemar 7, Germain 23, Bernardo Silva 39, Fabinho 68, Carrillo 76 și 83, Boschilia 89

Metz: Didillon - Ivan, Bisevac, Falette, Signorino (Ekotto 46) - Mandjeck, Doukoure - Hein (Diallo 66), Cohade, Sarr - Erdinc (Mollet 73)
Antrenor: Philippe Hinschberger

Monaco: Subasic - A. Toure, Glik, Jemerson, Sidibe - Bernanrdo Silva (Boschillia 73), Fabinho, Moutinho (N’Doram 46), Lemar - Germain (Lottin 82), Carrillo
Antrenor: Leonardo Jardim

Un bărbat care conducea o maşină fără permis şi îşi făcuse singur numere de înmatriculare pe care...

Video Metz - Monaco 0-1. Fără Mbappe, campioana s-a impus greu prin golul lui Falcao