neymar

Mesajul misterios care l-ar fi determinat pe Unai Emery să nu se bazeze pe Neymar cu Lyon

Video Monaco - Metz 3-1. Goluri de excepție și al 14-lea succes în 22 de etape

Lyon

Video Lyon - PSG, meciul golurilor de pus în ramă! Liderul pierde dramatic, în prelungiri

monaco bucurie

21.01.2018, 21:14
  • Fotbal, Liga 1: Astra - Dinamo (sâmbătă, 19:45, Digi Sport 1) şi Iaşi - Viitorul (sâmbătă, 19:45, Digi Sport 2)

• Tenis: WTA Dubai (FINALA), Digi Sport 2: E. Svitolina - D. Kasatkina e sâmbătă, la ora 17:00

Victorie pentru AS Monaco, în etapa a 22-a din Ligue 1. Campioana Franţei a învins-o pe teren propriu pe codaşa Metz, scor 3-1, succes decis însă pe final, cu ceva emoții. Jucătorii pregătiţi de Leonardo Jardim au deschis scorul abia înaintea pauzei, mai exact în minutele de prelungire. Falcao a rămas singur cu portarul oaspeților Kawashima, care a blocat, dar brazilianul Jorge a urmărit şi a înscris un gol de excepţie, cu preţul unei accidentări.

Conduşi la pauză, oaspeţii au rămas în inferioritate numerică în minutul 50. Kawashima l-a faultat în afara careului pe Diakhaby şi a fost eliminat, după protestele monegascilor. Ghezzal a majorat avantajul gazdelor cu o super execuţie, în minutul 67. Imediat, Metz a revenit în joc la reuşita lui Niane. S-a terminat, însă, 3-1 pentru gazde, după ce Rony Lopes a finalizat acţiunea lui Fabinho. Pentru Monaco a fost al 14-lea succes în 22 de etape.

AS Monaco - Metz 3-1
Au marcat: Jorge 45+1, Ghezzal 67, Rony Lopes 81 / Niane 72
Eliminat: Kawashima 50

AS Monaco: Subasic - Sidibe, Glik, Raggi, Jorge (N’Doram 49) - Moutinho, Fabinho - Ghezzal (Tielemans 81), Lemar, Diakhaby (Rony Lopes 55) - Falcao
Antrenor: Leonardo Jardim

Metz: Kawashima - Rivierez (Beunardeau 52), Selimovic, Diagne, Niakhate, Palmieri - Dossevi (Niane 12), Poblete, Cohade, Roux - Riviere
Antrenor: Frederic Hantz

VEZI MAI JOS REZUMATUL MECIULUI

Site-ul Ministerului Justiţiei, care a picat încă de aseară, nu funcţionează nici acum. Între timp...

La coada Europei: Benzema are cele mai slabe cifre dintre toți nouarii din campionatele de top