lyon

Video Caen - Olympique Lyon 1-2. Supergol Mariano și ratare uriașă a lui Fekir

Video Montpellier - Marseille 1-1. Execuție spectaculoasă a lui Sio și gafă Mandanda

cavani goluri

PSG a dat 222 de milioane pe Neymar, dar Cavani rămâne cel mai bun marcator din Europa

montpellier om

04.12.2017, 12:38
  • Handbal feminin, Champions League: CSM București - Gyor (vineri, ora 20:30, Digi Sport 1)

Lupta pentru locul 2 în Franța este mai încinsă ca niciodată. Marseille se putea desprinde de Monaco și Lyon, dar a reușit doar o remiză la Montpellier. Meciul transmis ÎN DIRECT la Digi Sport s-a terminat 1-1.

Marseille a ratat șansa de a rămâne pe locul secund în Ligue 1. La Montpellier, gazdele au deschis scorul printr-o reușită spectaculoasă a lui Giovanni Sio. Acesta a beneficiat însă și de o gafă a lui Mandanda.

Cu un minut înaintea pauzei, OM a primit un penalty, după ce mingea l-a lovit în braț pe căpitanul Hilton. Thauvin a transformat lovitura de la 11 metri și și-a trecut în cont cea de-a șasea reusită din acest sezon.

După 1-1 la Montpellier, Marseille ocupă locul 4, la egalitate de puncte cu Monaco și Lyon, care au însă golaveraj superior.

ECHIPELE:

Montpellier (5-3-2): Lecomte - Aguilar, Mulere Mukiele, Hilton, Mendes (Congre '65), Roussillon - Skhiri, Sessegnon (Sambia '87) - Sio (Camara '46), Mbenza
Antrenor: M. Der Zakarian

Marseille (4-5-1): Mandanda - Sakai, Rami, Abdennour, Amavi - Thauvin (Ocampos '61), Zambo Anguissa, Sanson, Luiz Gustavo, Payet (Sarr '89) - Germain (Mitroglou '81)
Antrenor: R. Garcia

ranieri nantes bordeaux

Soldatul nord-coreean care a dezertat a recunoscut adevăratul motiv pentru care a fost împușcat

Zidane: "Neymar încântă întreaga lume a fotbalului". Ce spune despre transferul brazilianului la Real

neymar zidane

Video Caen - Marseille 0-2. A patra victorie consecutivă pentru oaspeți. Echipa lui Garcia e la 8 puncte de PSG