tatarusanu neymar

Tătărușanu a scăpat de Neymar. Brazilianul e out din lotul lui PSG

Video Montpellier - Monaco 0-0. Campioana s-a oprit la patru victorii consecutive în Ligue 1

St Etienne Toulouse

Video St. Etienne - Toulouse 2-0. Prima victorie din ultimele 11 etape

Montpellier Monaco

13.01.2018, 23:36
  • La Liga, etapa a 20-a: Real Madrid - Deportivo (duminică, 17:15, Digi Sport 1) și Betis - Barcelona (duminică, 21:45, Digi Sport1)
  • Serie A TIM, etapa 21: Inter - Roma (duminică, 21:45, Digi Sport 2)

AS Monaco a pierdut două puncte importante la meciul 200 cu Leonardo Jardim pe bancă.

Ocupanta locului secund în Ligue 1 s-a încurcat în deplasarea de la Montpellier.

Gazdele au cerut penalty la jumătatea primei reprize, la căderea lui Aguilar. Monegascii au forţat deschiderea scorului, dar Lecomte a intervenit spectaculos la şutul brazilianului Jorge.

Portarul lui Montpellier a făcut minuni şi la lovitura de cap a lui N'Doram. În ultimul minut, AS Monaco îşi putea îndeplini obiectivul.

Ghezzal a fost aproape să marcheze din lovitură liberă, însă mingea a ocolit spaţiul porţii şi s-a terminat 0-0.