tatarusanu neymar

Tătărușanu a scăpat de Neymar. Brazilianul e out din lotul lui PSG

Video Montpellier - Monaco 0-0. Campioana s-a oprit la patru victorii consecutive în Ligue 1

St Etienne Toulouse

Video St. Etienne - Toulouse 2-0. Prima victorie din ultimele 11 etape

Montpellier Monaco

13.01.2018, 23:36
  • La Liga, etapa a 20-a: Betis - Barcelona (ACUM, 21:45, Digi Sport1)
  • Serie A TIM, etapa 21: Inter - Roma (ACUM, 21:45, Digi Sport 2)

AS Monaco a pierdut două puncte importante la meciul 200 cu Leonardo Jardim pe bancă.

Ocupanta locului secund în Ligue 1 s-a încurcat în deplasarea de la Montpellier.

Gazdele au cerut penalty la jumătatea primei reprize, la căderea lui Aguilar. Monegascii au forţat deschiderea scorului, dar Lecomte a intervenit spectaculos la şutul brazilianului Jorge.

Portarul lui Montpellier a făcut minuni şi la lovitura de cap a lui N'Doram. În ultimul minut, AS Monaco îşi putea îndeplini obiectivul.

Ghezzal a fost aproape să marcheze din lovitură liberă, însă mingea a ocolit spaţiul porţii şi s-a terminat 0-0.

VIDEO CU REZUMATUL MECIULUI

ECHIPELE

Montpellier: Lecomte - Aguilar, Mendes, Hilton, Mukiele, Rousillon - Shkiri, Piriz (min.82 Lasne) - Sambia - Sio (min.63 Dolly), Ikone (min.63 Mbenza).

Monaco: Subasic - Jorge, Jemerson (min.46 Raggi), Glik, Toure - Fabinho, N'Doram - Ghezzal, Lemar, Lopes (min.63 Jovetic) - Balde (min.71 Diakhaby).

VEZI AICI PROGRAMUL COMPLET AL CANALELOR DIGI SPORT

Tânăra are câteva zeci de mii de fani pe YouTube și Instagram, așa că i-a făcut o propunere...

Video Surpriză la Lyon. Gazdele nu au reuşit să bată Angers şi au ratat şansa de a urca pe locul 2