jardim monaco

Video Monaco a început excelent sezonul şi ţinteşte oprirea hegemoniei lui PSG

Video Montpellier - Nice 1-1. Gruparea de pe Coasta de Azur, neînvinsă în noul sezon

marseille lyon

Video Marseille - Lyon 0-0. "Derby-ul olimpic", primul meci al lui OM cu noul patron în tribune

montpellier nice

18.09.2016, 19:34
  • La Liga, etapa 24: Betis - Real (duminică, 21:45, Digi Sport 2).
  • Liga 1, etapa a 25-a: Dinamo - FCSB (duminică, ora 20:45, Digi Sport 1)

Nice rămâne neînvinsă în Ligue 1 şi după etapa a cincea. Revenit pentru prima dată ca adversar pe Stade de La Mosson, fostul campion din 2012 cu Montpellier, Younes Belhanda, a trecut pe lângă deschiderea scorului în minutul 13.

Jumătatea reprizei secunde a adus şi golul. Ryad Boudebouz a punctat pentru 1-0, din penalty (min.67), pentru Nice, care nu l-a inclus în lotul pentru acest meci pe Mario Balotelli.

Până la urmă, Belhanda a marcat împotriva fostei sale echipe, cu cinci minute înaintea finalului.

S-a terminat 1-1, chiar dacă Montpellier putea cuceri toate punctele. Souleymane Camara a nimerit însă bara, la câteva minute după ce intrase pe teren (min.88).

Gazdele au adunat şase puncte şi se află la jumătatea clasamentului, în timp ce echipa la care antrenor secund este românul Adrian Ursea e pe locul secund, cu 11 puncte, la două "lungimi" de liderul Monaco, pe care îl va întâlni miercuri, în derby-ul startului de sezon.

ECHIPELE

Montpellier: Jourdren - Vanden Borre, Hilton, Congre, Roussillon - Skhiri, Sylla - Sanson (Ninga, 81), Boudebouz, Berigaud (Camara, 81) - Mounie. Antrenor: Frederic Hantz.

Nice : Cardinale - Baysse, Dante, Sarr (Eysseric, 74) - Souquet, Lusamba, Bodmer (Cyprien, 74), Walter, Dalbert - Belhanda - Plea (Donis, 74). Antrenor: Lucien Favre.

Datoriile lanțului de restaurante pe care îl deține depășesc 71 de milioane de lire sterline.

Video Monaco - Djon 4-0. Trupa lui Jardim rămâne neînvinsă în Ligue 1, în 2018

as monaco

Doi pensionari nevinovaţi, loviţi de mascaţi. Poliţie: S-a acţionat conform procedurii

Balotelli s-a plâns de rasism și a primit cartonaș galben. "N-am auzit"

mario

Video Toulouse - PSG 0-1. Portarul gazdelor a fost omul meciului. Gol de 3 puncte marcat de Neymar