nice lyon

Video Nice - Lyon 2-0. Gazdele şi-au consolidat primul loc. Balotelli a ratat un penalty

Video Nancy - PSG 1-2. Campioana este la 4 puncte de liderul Nice

psg-1

Di Maria, ca şi plecat de la PSG: "Inima lui e acolo, transferul se va face imediat". Cine dă lovitura iernii

Cav buc

15.10.2016, 21:27

PSG s-a apropiat la 4 puncte de liderul Nice! În meciul cu ultima clasată din Franţa, Nancy, jucătorii lui Unai Emery au beneficiat de două erori ale adversarilor şi s-au impus cu 2-1.

Cu un start de sezon sub așteptări, campioana en-titre a deschis scorul în minutul 13. Lucas Moura a executat o lovitură liberă, iar portarul advers a gafat și a fost învins. Cinci minute mai târziu, defensiva gazdelor le-a mai făcut un cadou granzilor Franței. Marocanul Chretien l-a ajutat pe Edinson Cavani să ajungă la a 9-a reușită stagională.

Prima ocazie importantă a lui Nancy i-a aparținut lui Anthony Koura. Atacantul de 23 de ani l-a pus la grea încercare pe Areola. Portarul lui PSG nu a mai avut nicio șansă în repriza secundă, la lovitura de cap plasată perfect de Alou Diarra.

Nancy nu a reușit să mai dea o lovitură și a cedat cu 1-2. Cu acest succes, PSG a urcat pe locul secund în Ligue 1.

Sunt parlamentari care nu au reţinut decât termenii de mahala din aşa zisele dezvăluiri făcute de...

Tapie o face praf pe PSG: "Acolo e un circ! Nu am mai văzut aşa o mizerie!"