cavani final

Video Olympique Marseille - PSG 2-2. Final nebun pe Velodrome. Cavani a egalat în prelungiri

Video Neymar, la prima eliminare în tricoul lui PSG! L-au lovit până și-a ieșit din minți

neymar 1

Video Neymar, inamicul numărul 1 pe Velodrome! Fanii lui OM au aruncat cu sticle de plastic spre el

eliminare neymar

23.10.2017, 00:16
  • La Liga, etapa a 20-a: Real Madrid - Deportivo (duminică, 17:15, Digi Sport 1) și Betis - Barcelona (duminică, 21:45, Digi Sport1)
  • Serie A TIM, etapa 21: Inter - Roma (duminică, 21:45, Digi Sport 2)

Paris Saint Germain a avut parte de un meci mult mai greu decât se aștepta pe ”Stade Velodrome”, în fața celor de la Olympique Marseille. Campioana din Ligue 1 a scos in-extremis o remiză, scor 2-2, după un final de meci extrem de tensionat.

Neymar, starul parizienilor, a reușit să marcheze primul gol al echipei sale, dar a ajuns și mai devreme la vestiare, fiind eliminat. În numai două minute, 85 și 87, brazilianul a cedat și a încasat două galbene. Prima dată pentru un fault asupra lui Sanson, într-un moment în care OM conducea pe tabelă iar oaspeții se grăbeau cum puteau pentru a reveni în joc.

Două minute mai târziu, nervii lui Neymar au cedat, astfel că fostul star al Barcelonei l-a îmbrâncit pe Ocampos. De unde a pornit totul? Neymar a plecat într-o cavalcadă de driblinguri, fiind faultat mai întâi de Sanson. Brazilianul n-a cedat, a continuat faza, dar a fost din nou controlat la picioare de Ocampos și a căzut pe gazon. Neymar a răbufnit și l-a îmbrâncit pe adversar, chiar sub privirile arbitrului, care i-a arătat imediat al doilea galben și, implcit, pe cel roșu.

PSG n-a resimțit eliminarea și a reușit să egaleze la ultima fază a meciului grație unei superexecuții a lui Cavani din lovitură liberă.

VIDEO cu golul marcat de Neymar

VIDEO cu eliminarea lui Neymar

1516228443_993425_1516228553_noticia_normal

NEWS ALERT. Cel mai slab leu din istorie. Cursul anunțat astăzi pentru euro depășește orice așteptări

Neymar, criticat de brazilianul Ronaldo. "A făcut un pas înapoi. Pe vremea mea era altceva"

colaj neymar ronalso

Foto Neymar și-a explicat gestul de a sărbători un gol punându-și o gheată pe cap. Cu berea era mai amuzant