VIDEO Un "selfie" de neuitat pentru un fan. "Zlatan decide și când dă autografe"

PSG - Bastia 2-0. Parizienii, neînvinși și după 20 de etape

veratti

VIDEO Veratti, cel mai comic fault din ultimul timp. Fanii s-au ridicat să îl aplaude

psg bastia

08.01.2016, 23:41
  • Fotbal, Liga 1: Astra - Dinamo (sâmbătă, 19:45, Digi Sport 1) şi Iaşi - Viitorul (sâmbătă, 19:45, Digi Sport 2)

• Tenis: WTA Dubai (FINALA), Digi Sport 2: E. Svitolina - D. Kasatkina e sâmbătă, la ora 17:00

PSG a rămas neînvinsă şi după etapa a 20-a din Ligue 1. Campioana Franţei s-a impus cu 2-0 în meciul cu Bastia.

Primul meci din 2016 i-a adus o nouă victorie lui PSG. Liderul din Franţa a avut nevoie de aproape o jumătate de oră pentru a deschide scorul în confruntarea cu Bastia. Thiago Silva a marcat (29), iar până la pauză, Maxwell a majorat diferenţa (39). E al patrulea meci la rând în care parizienii marchează fix două goluri în prima repriză.

În repriza secundă, tot PSG a controlat jocul, dar n-a mai găsit golul. Zlatan Ibrahimovic a avut o mare ocazie de a începe anul cu o reuşită (58), iar pe final, Bastia a fost aproape de autogol. Marange a nimerit bara transversală (88). S-a terminat 2-0 pentru PSG, care rămâne neînvinsă după 20 de etape.

ECHIPELE

PSG: Trapp - Aurier, Thiago Silva (Marquinhos, 78), David Luiz, Maxwell - Verratti (Pastore, 63), Thiago Motta, Matuidi (Lavezzi, 81) - Di Maria, Ibrahimovic, Lucas Moura
Antrenor: Laurent Blanc

Bastia: Leca - Cioni (Djiku, 79), Squillaci, Modesto, Marange - Ngando (Mostefa, 79), Cahuzac, Fofana, Palmieri - Danic (Kamano, 63), Brandao
Antrenor: Ghislain Printant

Meteorologii anunță cod portocaliu de frig în următoarele zile în aproape toată țara. Harta...

Video ASU Poli Timișoara - Chindia Târgoviște 1-2. Rezultatele din etapa 22 a ligii secunde