rennes angers

Video Rennes - Angers 1-1. Fosta echipă a lui Keșeru a terminat în 9, dar le-a luat bretonilor un punct

Video PSG - Nantes 2-0. Campioana rămâne neînvinsă pe teren propriu, în acest sezon

et nice

Video St. Etienne - Nice 0-1. Eysseric îi păstrează pe oaspeți pe primul loc, la 3 puncte de Monaco și PSG

psg buc

19.11.2016, 22:21

Campioana PSG a câştigat meciul cu Nantes cu 2-0 şi continuă lupta pentru al cincilea titlu consecutiv în Franţa.

Angel di Maria a deschis scorul pe Parc des Princes, în minutul 13. Intrat pe finalul reprizei a doua, atacantul adus de la Real, Jese, a transformat perfect o lovitură de la 11 metri în ultimul minut al partidei.

S-a terminat 2-0, iar parizienii au ramas neînvinși pe teren propriu în acest sezon și au ajuns la al șaselea meci consecutiv fără înfrângere în Hexagon. A fost ultimul test pentru echipa lui Unai Emery înaintea duelului cu Arsenal, din grupele UEFA Champions League.

Echipele:

PSG (4-3-3): Trapp - Aurier, Silva, Kimpembe, Maxwell - Verratti, Motta, Matuidi - Di Maria, Augustin , Lucas

Antrenor: Unai Emery

Nantes (4-3-3): Riou - Dubois, Vizcarrondo, Diego Carlos, Lima - Djidji, Thomasson, Gillet - Iloki, Stepinski, Bammou

Antrenor: Rene Girard

sursa foto: psg.fr