Sponsor-surpriză în Ligue 1. Una dintre cele mai sărace ţări ale lumii dă bani unui club din Franţa

Video PSG - Saint Etienne 1-1. Campioana se descurcă greu fără Ibra

ibra salariu

Nu a fost glumă! Ibra, în conflict cu PSG în privinţa ultimului salariu

psg

10.09.2016, 00:00

PSG se descurcă greu fără Ibrahimovic. Campionii Franței au făcut egal pe teren propriu, scor 1-1, cu Saint Etienne.

Plecarea lui Zlatan Ibrahimovic este resimțită de PSG, care în trei dintre primele patru etape din Ligue I, campionii au marcat câte un singur gol. Contra lui Saint Etienne, Di Maria a rămas și el pe banca, iar oaspeții au avut prima șansp de gol, după ce Saivet a trecut pe lângă deschiderea scorului. Ben Arfa a ratat și el peste câteva minute, la poarta verzilor. Pe final de repriză, Matuidi a fost doborât de Malcuit în careul advers, însă arbitrul a lăsat jocul să continue. Până la urmă, s-a dat penalty pentru PSG la jumătatea părții secunde. Același duel între Malcuit și Matuidi l-a convins pe arbitru, și Lucas Moura a transformat de la punctul cu var. Parizienii nu au reușit să mai înscrie până la final, iar lovitura a venit în prelungiri. Intrat pe teren cu 10 minute în urma, slovenul Robert Beric a egalat pentru Saint Etienne.

S-a terminat 1-1 și campioana are doar 7 puncte după primele 4 etape.

Echipele de start
PSG: Trapp – Meunier, Marquinhos, Kimpembe, Kurzawa - Verratti, Motta, Matuidi – Lucas, Jese, Ben Arfa
Saint Ettiene: Ruffier - Theophile-Catherine, Perrin, Pogba – Malcuit, Veretout, Selnaes, Lemoine, M'Bengue – Roux, Saivet