lyon-1

Video Lille - Lyon 0-1. Gol marcat după 3 minute, dar emoții mari pentru victorie

Video Rennes - Angers 1-1. Fosta echipă a lui Keșeru a terminat în 9, dar le-a luat bretonilor un punct

psg buc

Video PSG - Nantes 2-0. Campioana rămâne neînvinsă pe teren propriu, în acest sezon

rennes angers

19.11.2016, 21:30

Rennes a ratat șansa de a urca pe locul 4 în Franța - a remizat pe teren propriu cu Angers, deși a jucat mai bine de o jumătate de oră cu un om în plus.

Bretonii au deschis scorul in minutul 21, când Giovanni Sio s-a strecurat prin spatele defensivei adverse și a profitat de pasa lui Ludovic Baal.

VIDEO CU GOLUL LUI SIO

Angers putea egala cu 6 minute înainte de pauză, dar Costil a respins eroic pe pe linia porții la reluarea lui Cheikh N'Doye (39).

Misiunea oaspeților părea că s-a îngreunat în minutul 58, când Romain Thomas a văzut roșu direct pentru un fault asupra lui Sio. Angers a jucat însă mai bine în 10 oameni, iar ivorianul Nicolas Pepe a reușit să egaleze în minutul 82.

VIDEO CU GOLUL LUI PEPE

Fosta echipă a lui Claudiu Keșeru au terminat în 9 oameni după ce căpitanul Cheikh N'Doye a văzut și el direct cartonașul roșu în minutul 90+2, pentru o intrare cu talpa, însă au plecat cu un punct de pe Stade Roazhon Park.

Echipele

Rennes: Costil - Danze, Pedro Mendes, Gnagnon, Baal - Grosicki (80 Pedro Henrique), Fernandes, Andre, Hunou (86 Erasmus) - Y. Gourcuff (70 Diakhaby) - Sio;
Antrenor: Christian Gourcuff;

Angers: Michel - Manceau, Traore, Thomas, Andreu - N'Doye, Santamaria, Mangani (67 Pavlovic) - Sunu (79 Wissa), Diedhiou, Capelle (67 Pepe);
Antrenor: Stephane Moulin.

Aparent, l-a salvat chiar judecătoarea care acum va face șapte ani de închisoare. Declarația ei i-a...

Video Rennes - Lyon 1-1. Gazdele au rezistat eroic, cu un om mai puțin din minutul 4

rennes - lyon

Cel mai mare act criminal după al Doilea Război Mondial se repetă chiar în aceste zile. Imaginile sunt cutremurătoare

VIDEO Monaco - Rennes 1-1. Monegascii au remizat cu noroc și rămân fără victorie acasă în acest sezon