Nice suparati

Video Nice - Troyes 1-2. Start de coșmar pentru revelația sezonului trecut

Video Rennes - Lyon 1-2. Depay şi Mariano Diaz au adus victoria oaspeţilor, care au punctaj maxim

jese psg

Ianis Hagi, coleg cu un fost jucător de la Real Madrid. Italienii au bătut palma cu PSG

rennes

11.08.2017, 23:41
  • La Liga, etapa 24: Betis - Real (azi, 21:45, Digi Sport 2)
  • Liga 1, etapa a 25-a: Dinamo - FCSB (azi, ora 20:45, Digi Sport 1)

Olympique Lyon domină startul din Ligue 1. Cu victoria 2-1 din deplasarea de la Rennes, oaspeţii au punctaj maxim şi sunt lideri în Franţa.

Lyon şi-a păstrat primul loc din campionatul Franţei şi după etapa secundă; victorioşi cu 4-0 la debut, oaspeţii au avut emoţii la Rennes: Lopes a scos de sub bară bomba lui Maoussa. Pe finalul primei părţi, Olympique a trecut de două ori pe lângă gol la aceeaşi fază. Diallo a scos capul lui Diaz, iar Mexer a salvat apoi de pe linia porţii.

Repriza a doua a adus şi golurile: Memphis Depay a deschis scorul din lovitură liberă, după un şut pe colţul portarului. Apoi, din centrarea căpitanului Fekir, Diaz a dublat avantajul, cu un sfert de oră înainte de final. Rennes - Lyon s-a terminat până la urmă 1-2, după ce Bourigeaud a marcat golul de onoare pentru oaspeţi. Chiar şi aşa, Olympique rămâne lider, cu punctaj maxim şi golaveraj 6-1 după două etape.

Datoriile lanțului de restaurante pe care îl deține depășesc 71 de milioane de lire sterline.

Video Lyon - PSG 2-1. Liderul pierde al doilea meci al sezonului. Alves, eliminat. Mbappe, accidentat