kante

PSG nu mai caută atacanţi. Francezii au pus ochii pe N'Golo Kante

Video Rennes - Marseille 0-3. Thauvin, omul meciului: penalty ratat, gol și bară de la 45 de metri

tatarusanu neymar

Tătărușanu a scăpat de Neymar. Brazilianul e out din lotul lui PSG

Rennes Marseille

13.01.2018, 20:40
  • La Liga, etapa a 20-a: Betis - Barcelona (ACUM, 21:45, Digi Sport1)
  • Serie A TIM, etapa 21: Inter - Roma (ACUM, 21:45, Digi Sport 2)

Marseille a încântat pe terenul lui Rennes, unde a câștigat cu 3-0. Florian Thauvin a făcut un meci foarte bun, în ciuda penalty-ului ratat în minutul 28.

"Internaționalul" francez i-a pasat însă decisiv lui Germain în minutul 35 și l-a egalat pe Neymar în topul assist-urilor din Ligue 1: fiecare are nouă.

OM și-a dublat avantajul în finalul primei reprize cu golul lui Sanson.

Thauvin și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor din centrarea lui Luiz Gustavo și putea înscrie apoi de la 45 de metri. Tranversala s-a opus însă execuției de senzație din minutul 90 a mijlocașului lui Marseille.

ECHIPELE

Rennes: Koubek - H. Traore (min.81 Zeffane), Gelin, Mexer, Bensebaini - Bourigeaud, Lea Siliki, B. Andre, I. Sarr (min.77 Amalfitano) - Khazri (min.40 Brandon), Hunou.

Marseille: Mandanda - B. Sarr, Rami, Rolando, Sakai - Sanson (min.85 Bedimo), L. Gustavo - Thauvin, Payet (min.68 Zambo-Anguissa), Ocampos - Germain (min.75 N'Jie).

VEZI AICI PROGRAMUL COMPLET AL CANALELOR DIGI SPORT

Tânăra are câteva zeci de mii de fani pe YouTube și Instagram, așa că i-a făcut o propunere...

Video Caen - Marseille 0-2. A patra victorie consecutivă pentru oaspeți. Echipa lui Garcia e la 8 puncte de PSG

Thauvin

O nouă lovitură pentru Shakira

Video Marseille - Strasbourg 2-0. A doua victorie consecutivă a lui OM după ce a ratat un penalty la 0-0

Marseille Strasbourg

Video Evra a făcut-o din nou: ”Nu o să mai vedeţi niciodată în viaţa voastră un Moş Crăciun ca ăsta!”