kante

PSG nu mai caută atacanţi. Francezii au pus ochii pe N'Golo Kante

Video Rennes - Marseille 0-3. Thauvin, omul meciului: penalty ratat, gol și bară de la 45 de metri

tatarusanu neymar

Tătărușanu a scăpat de Neymar. Brazilianul e out din lotul lui PSG

Marseille

13.01.2018, 20:40
  • Liga 1, play-off, etapa a 7-a: FCSB - CFR Cluj (duminică, 20:45, Digi Sport 1)

• Tenis, WTA, turneul de la Istanbul, marţi: Irina Begu - Dalila Jakupovic (11:00, Digi Sport 2) şi Sorana Cîrstea - Yulia Putintseva (12:00, Digi Sport 3)

Marseille a încântat pe terenul lui Rennes, unde a câștigat cu 3-0. Florian Thauvin a făcut un meci foarte bun, în ciuda penalty-ului ratat în minutul 28.

"Internaționalul" francez i-a pasat însă decisiv lui Germain în minutul 35 și l-a egalat pe Neymar în topul assist-urilor din Ligue 1: fiecare are nouă.

OM și-a dublat avantajul în finalul primei reprize cu golul lui Sanson.

Thauvin și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor din centrarea lui Luiz Gustavo și putea înscrie apoi de la 45 de metri. Tranversala s-a opus însă execuției de senzație din minutul 90 a mijlocașului lui Marseille.

ECHIPELE

Rennes: Koubek - H. Traore (min.81 Zeffane), Gelin, Mexer, Bensebaini - Bourigeaud, Lea Siliki, B. Andre, I. Sarr (min.77 Amalfitano) - Khazri (min.40 Brandon), Hunou.

Marseille: Mandanda - B. Sarr, Rami, Rolando, Sakai - Sanson (min.85 Bedimo), L. Gustavo - Thauvin, Payet (min.68 Zambo-Anguissa), Ocampos - Germain (min.75 N'Jie).

VEZI AICI PROGRAMUL COMPLET AL CANALELOR DIGI SPORT

TRAGERE

Detaliul alarmant din ultima fotografie cu Avicii. Cum a fost surprins cu doar o zi înainte să moară

Video Pumni, sânge, înjurături și mulți nervi la finalul derby-ului Marseille - Lyon

om ol

Video Marseille - Lyon 2-3. Final incendiar în marele derby din Ligue 1! Oaspeții speră să prindă podiumul