Marquinhos îşi doreşte să revină în Brazilia. În vară, a semnat un nou contract cu PSG

Video Rennes - Nantes 2-1. Tătărușanu, învins în derby-ul breton

alexis ozil

Îi caută PSG deja înlocuitor lui Neymar? Luptă cu Manchester City pentru superstarul lui Arsenal

rennes nantes

25.11.2017, 21:02
  • Handbal feminin, Champions League: CSM București - Gyor (vineri, ora 20:30, Digi Sport 1)

Ciprian Tătărușanu nu a putut împiedica a doua înfrangere consecutivă a lui Nantes în Ligue 1- după eșecul cu PSG, canarii au pierdut și derby-ul breton, cu 1-2, contra lui Rennes, în care lovitura de start a fost dată de Ousmane Dembele, jucătorul Barcelonei care a debutat în fotbalul mare pentru ”Les Rouges et Noirs”.

Portarul naționalei României a avut două parade importante în finalul primei reprize care s-a încheiat fără gol.

Gazdele au preluat conducerea prin Khazri în minutul 51 după o fază controversată la care echipa lui Ranieri a cerut off-side.

Șase minute mai târziu, misiunea lui Nantes s-a complicat și mai tare odată cu eliminarea lui Pallois. Canarii nu au capitulat însă, iar Sala a egalat din penalty.

S-a terminat 2-1 pentru Rennes datorită aceluiași Khazri, care a marcat în minutul 88.

Echipele:

Rennes: Koubek - H. Traore, Gelin, Mexer, Zeffane - Andre, Lea-Siliki (Brandon, 72) - Bourigeaud, Gourcuff (Gnagnon, 83), Hunou (Danze, 89) - Khazri.
Antrenor: Sabri Lamouchi.

Nantes: Tătărușanu - Dubois, Pallois, D. Carlos, L. Lima (Djidji, 46) - A. Toure, Rongier - Iloki (Awaziem, 63), Nakoulma, Thomasson (Girotto, 86) - Sala.
Antrenor: Claudio Ranieri.