testoase

Video Țestoasele ninja au ”lovit” după golul înscris de Cavani. Imagini amuzante şi un răspuns pe măsură al lui Alves

Video Rennes - PSG 1-4. Neymar, Mbappe și Cavani nu pot fi opriți!

goal line franta

Tehnologia de linia porţii dă rateuri în Franţa. Un gol validat de sistemul Goal-Line, anulat de arbitru

psg

16.12.2017, 20:44
  • Handbal feminin, Champions League: CSM București - Gyor (vineri, ora 20:30, Digi Sport 1)

Paris Saint Germain a făcut spectacol pe terenul lui Rennes datorită tripletei magice din atac. Liderul din Ligue 1 s-a impus cu 4-1, iar Neymar a fost eroul meciului: a semnat o dublă și a dat două pase decisive!

Neymar și Mbappe au dat peste cap apărarea lui Rennes încă din primele minute. Brazilianul a deschis scorul din pasa fostului atacant al lui Monaco, apoi rolurile s-au inversat.

Mubele a redus din diferență după pauză, dar emoțiile celor de la PSG s-au risipat imediat. Andre a fost eliminat după ce a văzut două galbene în mai puțin de 10 minute.

Trupa lui Unai Emery s-a dezlănțuit și a înscris de două ori în două atacuri consecutive.

Cavani a fructificat assistul lui Neymar, apoi brazilianul a făcut dubla din pasa lui Mbappe.

Rennes putea reduce din diferență, dar Khazri a ratat un penalty!

PSG s-a impus cu 4-1, iar miercuri, în direct la Digi Sport 4, are ultimul meci din 2017, acasă contra lui Caen.

Echipele de start:

Rennes: Koubek - Traore, Gnagnon, Mexer, Bensebaini - Danze, Lea Siliki - Bourigeaud, Andre, Amalfitano - Mubele Ndombe

PSG: Areola - Alves, Marquinhos, Kimpembe, Berchiche - Verratti, Lo Celso, Draxler - Mbappe, Cavani, Neymar