balotelli-3

Nice, fără Balotelli! Super Mario va rata următoarele meciuri ale liderului din Ligue 1

Video Rennes - Toulouse 1-0. Bretonii urcă pe locul 4 în Ligue 1

monaco

Video AS Monaco - Marseille 4-0 Primă repriză de senzație pentru gazde care sunt pe primul loc în Franța

rennes toulouse gourcuff

26.11.2016, 00:16
  • Handbal, Liga Campionilor: Gyor - CSM Bucureşti (luni, 20:00, Digi Sport 1)

• Liga 1, etapa a 26-a: FCSB - Sepsi (duminică, 20:45, Digi Sport 1)

Rennes a urcat pentru moment pe locul 4 în Franţa, după victoria la limită, 1-0, în faţa lui Toulouse. Unicul gol a fost marcat de către Yoann Gourcuff.

Rennes a deschis scorul în secunda 40 a meciului cu Toulouse, deşi adversarii au avut lovitura de începere. Gazdele au recuperat rapid mingea, au dat nu mai puţin de 11 pase consecutive, iar Yoann Gourcuff a înscris. Până la pauză, Braithwaite a fost aproape de egalare, dar Costil l-a blocat în faţa porţii.

Rennes a fost periculoasă şi în startul reprizei secunde, la lovitura liberă a lui Giovanni Sio. Gnagnon a avut apoi o bară, fază la care mingea a căzut pe linia porţii. Toulouse a răspuns prin Jullien, dar Costil a fost încă o dată la post. În minutul 91, acelaşi Jullien a văzut direct cartonaşul roşu pentru un gest nesportiv.

S-a terminat 1-0 pentru Rennes, care rămâne în lupta pentru un loc de Liga Campionilor.

VIDEO Rezumat meci

Lyon poate reveni pe podium, dacă se impune în derby-ul cu PSG, transmis pe Digi Sport 3, mâine seară, de la ora 21:45.