balotelli

Video Balotelli, înger şi demon pentru Nice. Gol de generic și eliminare în 5 minute

"Roşul" lui Balotelli a fost anulat. Italianul are drept de joc cu Lyon

balotelli

Balotelli: "Nu mai am niciun vis în fotbal". Încă e nervos pe o schimbare de acum doi ani

balotelli rosu

04.10.2016, 13:16
  • Liga 1, play-out, etapa a 11-a: ACS Poli Timişoara - Gaz Metan (luni, 20:45, Digi Sport 1)

• Tenis: Turneul de la Strasbourg e în direct pe Digi Sport 2

Mario Balotelli va avea drept de joc la următoarea partidă a lui Nice în Ligue 1, contra lui Olympique Lyon, după ce cartonaşul roşu pe care l-a primit în partida câştigată cu 2-1 pe teren propriu în faţa lui Lorient fost anulat.

Atacantul italian, care a înscris golul victoriei pentru suprinzătorul lider din Franţa, cu patru minute înainte de finalul întâlnirii cu Lorient, a fost eliminat în prelungirile partidei. Fotbalistul de 26 de ani a primit al doilea galben pentru o presupusă altercaţie cu Steven Moreira.

Arbitrul meciului, Olivier Thual, a recunoscut însă că nu ar fi trebuit să-l avertizeze pe Balotelli, iar Comisia de Disciplină va confirma în şedinţa de joi reabilitarea italianului, care va putea juca în etapa următoare, cu Lyon, pe 14 octombrie.

Venit după două sezoane dezastruoase cu Liverpool şi AC Milan, Balotelli este într-o formă excelentă în acest început de stagiune. Jucătorul care a mai evoluat la Inter Milano şi Manchester City a marcat deja 5 goluri, în doar trei apariţii în Ligue 1.

Şi datorită prestaţiilor excelente ale italianului, Nice este pe primul loc în Franţa, după opt etape. Formaţia pregătită de Lucien Favre este singura neînvinsă şi, cu 20 de puncte, le devansează pe Monaco şi Paris St. Germain.

Preşedintele lui PSG confirmă interesul pentru Buffon: "E un portar fantastic"

Gianluigi Buffon

Balotelli, după 4 ani la naționala Italiei! Mână de ajutor din partea lui Mancini, cu care a fost aproape de bătaie

balotelli mancini

FOTO. Donald Trump a greșit numele soției sale, într-un mesaj postat pe Twitter

Conditia pusa de Nicolae Dica pentru a continua la FCSB

PSG transferă de la Arsenal un jucător ce urmează a fi liber de contract și neconvocat pentru CM 2018

Wilshere gol cu Chelsea

Meci decisiv pentru promovare, suspendat după ce suporterii au blocat autocarul echipei adverse

Ajaccio fani torte

Variantă-surpriză pentru Balotelli de la o finalistă Europa League. Super Mario e "ca și semnat"

balotelli

A marcat o generatie, insa faima l-a distrus. Cum arata acum Screech din "Salvati de clopotel"