tatarusanu derby

Tătăruşanu vrea să facă uitată gafa din meciul cu PSG în primul derby breton al carierei

Video Saint-Etienne - Strasbourg 2-2. ”Verzii” ratează șansa de a se apropia de Top 5

new

asse rcsa

24.11.2017, 23:59

Saint-Etienne şi Strasbourg au deschis etapa a 14-a din Ligue 1 cu o remiză spectaculoasă, scor 2-2. Gazdele sunt pe locul 6, oaspeţii ocupă a 18-a poziţie în clasament, însă cele două echipe sunt separate de numai cinci puncte.

Saint-Etienne a condus de două ori în duelul cu Strasbourg, însă nu a reuşit să obţină cele trei puncte puse în joc. Hernani a deschis scorul pentru gazde cu patru minute înainte de pauză, însă Aholou a restabilit egalitatea chiar în ultimul minut al primei reprize.

După pauză, Monnet-Paquet a adus din nou Saint-Etienne în avantaj. Oaspeţii au primit apoi penalty după o fază fixă, iar Jonas Martin a stabilit scorul final.

2-2 şi verzii au rămas fără victorie în ultimele cinci etape din Ligue 1. De partea cealaltă, Strasbourg dă semne de revenire: a adunat patru puncte în ultimele două runde şi a egalat primele echipe aflate deasupra liniei roşii din clasament - Angers şi Nice.

Echipele:

St-Etienne: Ruffier - Pierre-Gabriel (Janko, 80), Theophile-Catherine, Perrin, F. Pogba - Pajot (H. Maiga, 86), Diousse, Hernani - J. Bamba, Soderlund (Diony, 72), Monnet-Paquet.
Antrenor: Julien Sable.

Strasbourg: B. Kamara - Lala, Salmier, B. Kone, Seka - Grimm (Bahoken, 64), Aholou, Lienard - J. Martin (Nogueira, 88) - N. Da Costa (Blayac, 83), Terrier.
Antrenor: Thierry Laurey.

PROGRAMUL CANALELOR DIGI SPORT

GAFĂ uriașă a Vioricăi Dăncilă: „Avem un interviu absolut ridicol”

Gafă a europarlamentarului Viorica Dancilă, propusă de PSD pentru funcţia de premier.

Foto Aşa arată un cec de 222 de milioane de euro. Imaginea publicată de avocatul lui Neymar

cec transfer neymar

O fotografie surprinsă la -60 de grade Celsius a devenit virală

Video Marseille - Strasbourg 2-0. A doua victorie consecutivă a lui OM după ce a ratat un penalty la 0-0