marseille

VIDEO Marseille - Lille 1-1. Gazdele, 9 meciuri la rând fără succes, pe Velodrome

VIDEO Angers - Monaco 3-0. ”Dubla” lui N’Doye a produs primul eșec al oaspeților din noiembrie

bastia

VIDEO Bastia - Lyon 1-0. Lyonezii nu se regăsesc și coboară pe locul 10

angers monnaco

30.01.2016, 22:49
  • Serie A, etapa a 21-a: Juventus - Genoa (luni, 21:45, Digi Sport 2)

Angers s-a impus clar, scor 3-0, în partida de acasă cu AS Monaco din etapa a 23-a din Ligue 1.

Specialistă a fazelor fixe, nou promovata a deschis scorul prin senegalezul Cheikh N’Doye, care a deviat cu genunchiul în plasă șutul lui Saiss. Senegalezul a reușit dubla înainte de pauză, după ce mingea a lovit și transversala.

Angers s-a detașat la 3-0 în minutul 55, cand Yattara a reluat în plasă centrarea lui Sunu. Angers a revenit pe podium, la două puncte de Monaco, care suferă astfel primul eșec din 8 noiembrie încoace.

Angers - Monaco 3-0
Au marcat: C. N’Doye 19 și 43, Yattara 55

Angers: Letellier - Angoula, I. Traore, R. Thomas, Manceau - Saiss - Sunu (Sissoko 80), C. N’Doye, Capelle (Mangani 67), Ketkeophomphone - Yattara (Benrahma 72)
Antrenor: Stephane Moulin

AS Monaco: Subasic - Raggi, R. Carvalho, Wallace, Coentrao (Pasalic 74) - Fabinho, Bakayoko - Bernardo Silva (Chaibi 80), Joao Moutinho (Vagner Love 65), Helder Costa - Carrillo
Antrenor: Leonardo Jardim

Tânărul promite că va fi cumpătat.

Video Surpriză la Lyon. Gazdele nu au reuşit să bată Angers şi au ratat şansa de a urca pe locul 2

lyon

Ce scrie presa japoneză despre românii „rușinați” care i-au cerut scuze premierului Abe, după „vizita lipsită de diplomație”

Video Montpellier - Monaco 0-0. Campioana s-a oprit la patru victorii consecutive în Ligue 1