toulouse

VIDEO Toulouse-Marseille 2-1 (d.prel.). Calificare după 6 ani în semifinalele Cupei Ligii

VIDEO PSG - Lyon 2-1. Di Maria, meci senzațional în derby-ul ”sferturilor” Cupei Ligii

neymar-2

Francezii anunță că Neymar e obiectivul numărul 1 pe lista de transferuri a lui PSG

di maria

14.01.2016, 00:28
  • Fotbal, Liga 1: Astra - Dinamo (sâmbătă, 19:45, Digi Sport 1) şi Iaşi - Viitorul (sâmbătă, 19:45, Digi Sport 2)

• Tenis: WTA Dubai (FINALA), Digi Sport 2: E. Svitolina - D. Kasatkina e sâmbătă, la ora 17:00

Deţinătoarea Cupei Ligii, PSG, s-a calificat în semifinale după 2-1 în derby-ul cu Olympique Lyon.

În derby-ul sferturilor de finală din Cupa Ligii, PSG a deschis scorul prin Rabiot după o fază controversată (17). Mingea depăşise linia de fund înainte de reuşita mijlocaşului campioanei Franţei.

Învinsă în ultimele trei dueluri cu parizienii, Lyon a egalat cu trei minute înainte de pauză, prin Tolisso (42).

Golul calificării lui PSG a venit în minutul 73 şi a fost marcat de Lucas Moura, după o cursă senzaţională pe contraatac a lui Di Maria.

În finalul partidei, Lyon a cerut penalty după un duel între Lacazette şi David Luiz. S-a terminat 2-1 pentru Paris Saint Germain, care merge în semifinalele Cupei Ligii, competiţie pe care a câştigat-o şi anul trecut.

VIDEO PSG - Lyon 2-1

Di Maria a fost cu siguranță omul meciului. Argentinianul a făcut o cursă senzațională la faza golului victoriei parizienilor, înainte de a-i pasa decisiv lui Lucas Moura pentru golul de 2-1. Vezi mai jos video:

Cu cinci minute înainte de faza golului calificării, Di Maria a reușit și cel mai frumos dribling al meciului. Vezi mai jos video:

Meteorologii anunță cod portocaliu de frig în următoarele zile în aproape toată țara. Harta...

Live Video&Score ASU Poli - Chindia, 1-2, ACUM, Digi Sport 1. Prima etapă a Ligii 2 din 2018