Ligue 1

Digi Sport îți aduce cele mai importante știri din primul eșalon al campionatului de fotbal din Franța, Ligue 1, și informații din fiecare etapă. Fii la curent cu noutăți din fotbalul din Franța, află detalii inedite despre jucători și vezi ultimele modificări ale echipelor. Aici descoperi programul meciurilor, rezumate complete, rezultate live și clasamentul Ligue 1, prima ligă din fotbalul francez.

Djibril Cisse a dat lovitura de start, iar Nistor a fost titular în Bastia - Evian 1-0

cisse bastia

Cale liberă spre Petrolul! Ajaccio i-a reziliat contractul lui Adrian Mutu

Adrian Mutu

Chițu, eliminat din Cupa Franței cu Valenciennes

aurelian chitu

E OFICIAL! Lacina Traore a semnat cu Monaco pe 4 ani și jumătate. Va fi împrumutat, însă, la West Ham

lacina traore

Ranieri confirmă interesul pentru Traore: "L-am urmărit încă de pe când era la Cluj"

traore-1

Cavani se simte excelent la PSG și e optimist: "Chiar putem câștiga UCL!"

FOTBAL: Corvinul Hunedoara - Mioveni, ora 12:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL:FC VOLUNTARI-CSM POLITEHNICA IASI, LIGA 1 CASA PARIURILOR (7.11.2020)

FOTBAL: Politehnica Iași - Voluntari, ora 15:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL: FCU 1948 CRAIOVA FOTBAL CLUB SA - SC DINAMO 1948 SA, SUPERLIGA SUPERBET (02.02.2024)

FOTBAL: FCU 1948 Craiova - Dinamo, ora 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL:FCSB-RAPID BUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET (5.11.2023)

FOTBAL: FCSB - Rapid, ora 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

A murit la doar 17 ani: ”Boala a răpus-o în 24 de ore”. Două zile de doliu

Screenshot 2024-04-18 at 16.51.31-modified

Ilie Năstase a văzut "bijuteria" de 2,8 milioane € a lui Ion Țiriac și a făcut gluma zilei

Tennis - ATP/WTA World Tour 2017 Mutua Madrid Open 2017 Day Seven La Caja Magica, Madrid, Spain - 12 May 2017

Foto Recunoști personajul? Acum nouă ani era un copil și sărbătorea titlul cu Gigi Becali la Iași, acum e titular la FCSB

WhatsApp Image 2024-04-18 at 15.44.47

Zinedine Zidane a bătut palma cu un club uriaș. Încă lipsește semnătura

EXCLUSIVE: Zinédine Zidane With His Wife Veronique Shopping At A Home Furnishings Boutique In Milan - 17 Apr 2024

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...

Video Cristi Manea și-a anunțat plecarea de...

FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (11.02.2023)

Întrebarea care l-a făcut pe Mircea...

lucescu

Video Exclusiv Cum a numit-o Marcel Răducanu pe FCSB...

Screenshot 2024-04-18 at 20.00.17

Știri

Thiago Silva, a treia oară consecutiv cel mai bun fotbalist brazilian din Europa

Pastore

PSG începe anul în stil mare! Amical cu Real Madrid, joi, ÎN DIRECT la Digi Sport 2 (16:45)

antrenament.PSG

Zlatan Ibrahimovic: "Orice jucător și-ar dori să-și încheie cariera la Celtic Glasgow"

ibrahimovic-1

VIDEO PSG acuză arbitrajul, după meciul cu Lille

psg lille

VIDEO PSG - Lille 2-2. Zlatan, plin de nervi! Parizienii n-au primit două penalty-uri

captura zlatan lille

VIDEO Lorient – Lyon 2-2. Gazdele au egalat dramatic, la ultima fază a meciului

lorient-lyon

VIDEO Marseille - Bordeaux 2-2. Gazdele au revenit de la 0-2 într-un singur minut

marseille bordeaux

VIDEO Saint Etienne-Nantes 2-0. Bănel a jucat un sfert de oră contra fostei echipe

etienne nantes

VIDEO Falcao, încă un pas spre despărțire? A dezamăgit cu un penalty ratat nonșalant

as monaco gazon penalty penneteau

Zlatan, inconfundabil. Cum îl amenință pe eroul Enyeama: "Încă n-ai jucat cu noi!"

ibra cavani psg

VIDEO Monaco - Valenciennes 1-2! Surpriză uriașă la Monte Carlo

asmonaco valenciennes

VIDEO Contraatac școală al lui Valenciennes! Șapte secunde pentru un gol perfect contra lui Monaco

gol 2 Valenciennes 20

Monaco poate bate recordul clubului cu Valenciennes, pe Digi Sport 1 (21:30)

falcao ranieri

Fără Ibrahimovic, PSG a avut nevoie de un gol în minutul 119 pentru a se califica în sferturile Cupei Ligii

cavani st etienne

VIDEO Lyon - Reims 3-2. OL, în sferturile Cupei Ligii

gomis gol reims

Laurent Blanc, în mijlocul unui scandal misogin: "Tu știi ce înseamnă 4-3-3?"

psg cavani ibrahimovic

Sezon mai greu pentru PSG. Ibrahimovic: "Adversarii fac mereu meciul vieții cu noi!"