Alex Băluță prinde transferul carierei! Va fi coleg cu Heung-min Son și Hugo Lloris
articol scris de Digi Sport26.08.2025, 16:43
După două sezoane petrecute la FCSB, Alexandru Băluță (31 de ani) a plecat de la echipă.
MLS Media: Fotbal European, marți, 21:00, DGS 1
Interviurile Digi Sport: Alexandru Chipciu, marți, 17:45, DGS 1
Băluță mai avea un an de contract cu FCSB, dar Becali nu a mai fost mulțumit de randamentul fotbalistului și i-a forțat plecarea.
Alexandru Băluță merge în MLS
După ce s-a antrenat singur în ultimele luni, Alex Băluță și-ar fi găsit echipă. Jurnalistul Tom Bogert din Statele Unite a anunțat că extrema dreaptă va ajunge în MLS, la LA FC.
Băluță ar urma să fie coleg la noua echipă cu nume uriașe din fotbal, precum Heung-min Son și Hugo Lloris, foștii jucători ai celor de la Tottenham, actuala câștigătoare a Europa League.
Alexandru Băluță: ”Suporterilor, vă mulțumesc pentru fiecare meci în care mi-ați fost alături. S-a încheiat un capitol important pentru mine”
După plecarea de la FCSB, Alexandru Bluță a ținut să le transmită fanilor un mesaj.
”S-a încheiat un capitol important pentru mine și nu pot pleca fără să vă spun ceva din suflet.
În acești doi ani am trăit momente incredibile: Două titluri de campion care vor rămâne mereu în sufletul meu și o campanie europeană memorabilă în care am simțit ce înseamnă să te lupți cu nume mari din fotbalul european și să ridici un stadion întreg în picioare.
Suporterilor, vă mulțumesc pentru fiecare meci în care mi-ați fost alături, pentru fiecare strigăt din peluză care mi-a dat putere și pentru că m-ați primit cu brațele deschise. A însemnat enorm pentru mine și nu voi uita vreodată.
Mulțumesc colegilor și întregului staff pentru acești doi ani și vă doresc să trăiți cât mai multe momente unice.
Țineți steagul sus! Cu respect și recunoștință! Sănătate și succes!”, a scris Băluță pe Instagram.
Etichete: alexandru baluta , la fc , heun-min son
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
Premierul desemnat Adrian Veştea a spus din nou luni seara, după încheierea şedinţei conducerii...