peseiro

Jose Peseiro, fostul antrenor al Rapidului, o preia pe FC Porto

VIDEO Mitroglou a marcat unul dintre golurile weekend-ului. Execuţie de excepţie

benfica-1

VIDEO Benfica – Arouca 3-1. 6 victorii consecutive pentru "vulturi"

capt mitroglu

23.01.2016, 23:47
  • Handbal feminin, Champions League: CSM București - Gyor (vineri, ora 20:30, Digi Sport 1)

Kostas Mitroglou şi-a depus candidatura la titlul de marcator al celui mai frumos gol din fotbalul european în acest week-end.

Atacantul grec a marcat al doilea gol al celor de la Benfica, în victoria obţinută pe teren propriu cu Arouca, scor 3-1.

În minutul 19 al partidei de pe Da Luz, jucătorul de 27 de ani a dus scorul la 2-0 cu o execuţie splendidă. La un corner, Lisandro Lopez a trimis cu capul în faţa porţii, de unde Mitroglou a înscris cu călcâiul.

Grecul a fost protagonist şi la faza golului trei, marcat de Jonas, golgheterul campionatului portughez. Cei doi s-au luptat pentru a trimite mingea în poartă, iar Mitroglou a avut cel mai mult de suferit - nu a reuşit să trimită mingea pe poartă şi s-a accidentat uşor.

Mai mult decât atât, imediat după ce a înscris, Jonas i-a reproşat colegului său că nu s-a dat la o parte pentru a-l lăsa să marcheze.

Ce-i drept, miza era mare. Premiile totalizează 182 de milioane de dolari.

Video Kobe Bryant este nominalizat la premiile Oscar. Reacţia fostului mare baschetbalist