ibra-1

Mourinho: "Cred că Zlatan va reveni în 2017"

Bucuria nebună a lui Antonio Conte, după ce Chelsea a câștigat dramatic în fața lui Watford

united city

United a pierdut pe terenul nou-promovatei Huddersfield. Aguero a revenit cu gol și a egalat un record istoric

conte azpi

21.10.2017, 17:47
  • La Liga, etapa a 20-a: Real Madrid - Deportivo (duminică, 17:15, Digi Sport 1) și Betis - Barcelona (duminică, 21:45, Digi Sport1)
  • Serie A TIM, etapa 21: Inter - Roma (duminică, 21:45, Digi Sport 2)

Chelsea s-a impus cu 4-2 în fața lui Watford, sâmbătă, în primul meci al zilei din Premier League. În ciuda diferenței de două goluri, campioana a câștigat dramatic, după ce Watford a condus cu 2-1, iar Azpilicueta a făcut 3-2 în minutul 87.

După golul spaniolului, Antonio Conte, în culmea fericirii, nu s-a mai stăpânit și a sărit peste fanii echipei sale, aterizând apoi peste una dintre pancartele cu reclame de pe marginea terenului.

Nu este însă pentru prima dată când managerul italian celebrează astfel un gol. El a mai sărit peste fani și în sezonul trecut, după un gol al lui Eden Hazard dintr-un meci câștigat cu 3-1 în fața rivalei Arsenal.

În partida cu Watford, din a noua etapă din Premier League, Chelsea a condus cu 1-0, după ce Pedro a marcat un gol superb - cel cu numărul 8.000 din istoria de 112 a clubului londonez.

Watford a reușit să întoarcă scorul. Doucoure a egalat în prelungirile primei reprize, iar, apoi, Roberto Pereyra a făcut 2-1 din pasa lui Richarlison, jucător care a mai ratat alte două ocazii uriașe.

Intrat în locul lui Morata, în minutul 61, Michy Batshuayi a egalat, în minutul 71, iar, după ce Azpilicueta și-a adus echipa în avantaj, belgianul a făcut dubla în al cincilea minut suplimentar.

PROGRAMUL CANALELOR DIGI SPORT

Conte

NEWS ALERT. Cel mai slab leu din istorie. Cursul anunțat astăzi pentru euro depășește orice așteptări

Mutare supriză! Chelsea negociază transferul unui fost atacant al lui Liverpool

carroll benteke

Alexis Sanchez, tot mai aproape de Manchester United. Atacantul chilian este atras cu un tricou legendar