rooney zlatan

Zlatan sare în apărarea căpitanului: "E lipsă de respect!"

Foto Liverpool nu s-a putut bucura de victoria cu Sunderland. Accidentare groaznică pentru Coutinho

united west ham

United e în criză: nu a învins-o nici pe West Ham! Mourinho, mai slab decât Moyes şi Van Gaal

Coutinho accid

26.11.2016, 21:16
  • Cupa Spaniei, sferturi: Leganes - Real Madrid (joi, 22:30, Digi Sport 1)
  • Serie A TIM, etapa 21: Inter - Roma (duminică, 21:45, Digi Sport 2)

Liverpool a învins-o cu 2-0 pe codașa Sunderland, prin două goluri marcate în ultimul sfert de oră, de Origi și Milner, ultimul din penalty. Jurgen Klopp a obținut trei puncte mari în lupta pentru titlu, dar germanul nu s-a putut bucura după victoria echipei sale.

În prima repriză, brazilianul Coutinho a suferit o accidentare gravă și este de așteptat să lipsească o perioadă lungă de pe teren. Jucătorul de 24 de ani s-a lovit la glezna dreaptă după un duel cu Ndong, imaginile surprinse cu piciorul lui Coutinho arătând clar gravitatea accidentării.

De altfel, mijlocașul lui Liverpool, care a urlat de durere, a ieșit pe targă în afara terenului, cu piciorul imobilizat. Coutinho a fost schimbat cu Origi, omul care avea să deschidă scorul pentru Liverpool.

Accidentarea lui Coutinho a venit într-un moment foarte bun al brazilianului. Acesta a reușit 5 goluri și 6 assist-uri în această ediție de Premier League.