arsenal supercupa-1

Video Arsenal - Chelsea 1-1, 4-1 după lovituri de departajare. "Tunarii" au câştigat Supercupa Angliei

Video Mertesacker, accidentat încă din primul meci al sezonului după ghinionul din stagiunea trecută

curtois

Video Courtois, ca la rugby! A executat dezastruos un penalty în Supercupa Angliei și trofeul a ajuns în vitrina lui Arsenal

mertesacker

06.08.2017, 16:47
  • Handbal, Liga Campionilor: Gyor - CSM Bucureşti (luni, 20:00, Digi Sport 1)

• Liga 1, etapa a 26-a: Concordia Chiajna - Voluntari (luni, 17:30, Digi Sport 1)

Ghinioanele se ţin lanţ de fundaşul german Per Mertesacker. După ce a ratat aproape tot sezonul trecut din cauza accidentărilor, fundaşul lui Arsenal s-a lovit din nou chiar în primul meci oficial al noului sezon.

Titularizat de Arsene Wenger în Supercupa Angliei, contra lui Chelsea, Mertesacker s-a lovit puternic deasupra ochiului, după un contact cu Gary Cahill în minutul 28 al partidei de pe Wembley.

VIDEO ACCIDENTAREA LUI MERTESACKER

Germanul în vârstă de 32 de ani a primit îngrijiri medicale timp de câteva minute, însă nu a putut continua partida.

Mertesacker a fost înlocuit cu bosniacul Sead Kolasinac în minutul 32 al meciului.

VEZI AICI PROGRAMUL COMPLET AL CANALELOR DIGI SPORT

City - Arsenal, finala Cupei Ligii! "Tunarii" au trecut de Chelsea, în penultimul act

xhaka

Crime oribile în București. Un tânăr şi-a ucis prietena, pisica acesteia și un vecin

Meci nebun între Arsenal şi Chelsea! 4 goluri în ultimele 30 de minute. 3 bare şi o dublă ocazie uriaşă în prelungiri

collage Arsenal-Chelsea

Morata simte deja presiunea sumei de transfer: "Am jucat 15 minute, dar criticii mă ucid"