adi popa

Video Ca în vremurile bune! Adi Popa a marcat un super-gol în Anglia. Dublă pentru fostul stelist

Pas greşit pentru Chelsea în campionat. Londonezii n-au marcat nici cu un om în plus

Harry Kane

Kane continuă recitalul: a devenit cel mai bun marcator al lui Tottenham în Premier League

Chelsea Leicester

13.01.2018, 19:51
  • La Liga, etapa a 20-a: Real Madrid - Deportivo (duminică, 17:15, Digi Sport 1) și Betis - Barcelona (duminică, 21:45, Digi Sport1)
  • Serie A TIM, etapa 21: Inter - Roma (duminică, 21:45, Digi Sport 2)

Leicester a produs surpriza etapei a 23-a din Premier League. "Vulpile" au plecat neînvinse de pe terenul lui Chelsea, deşi au terminat meciul cu un om în minus.

Ben Chilwell a fost eliminat în minutul 68 după ce a primit două cartonaşe galbene în interval de numai cinci minute, însă campioana Angliei nu a reuşit să marcheze golul victoriei şi rămâne pe locul 3, în urma lui Manchester United.

Echipa lui Antonio Conte are trei egaluri în ultimele cinci etape şi poate ajunge pe 4 dacă Liverpool o va învinge pe Manchester City.

West Bromwich a obţinut prima victorie din august încoace, 2-0 cu Brighton, iar Crystal Palace a învins revelaţia Burnley, scor 1-0.

West Ham a făcut scor la Huddersfield, 4-1, ultima clasată, Swansea, a plecat neînvinsă de la Newcastle, 1-1, iar Watford a revenit de la 0-2 şi a smuls un punct contra lui Southampton în minutul 90.

REZULTATELE ETAPEI A 23-A

CLASAMENT

VEZI AICI PROGRAMUL COMPLET AL CANALELOR DIGI SPORT

alexis

VIDEO. Aterizare pe furtună cu rafale de 110 km/h, la Düsseldorf

Are un singur trofeu în carieră, dar glumeşte pe seama retragerii la numai 22 de ani

Sane Man City

Manchester United, clubul cu cele mai mari venituri din lume, peste Real și Barcelona. Cum arată clasamentul