adi popa

Video Ca în vremurile bune! Adi Popa a marcat un super-gol în Anglia. Dublă pentru fostul stelist

Pas greşit pentru Chelsea în campionat. Londonezii n-au marcat nici cu un om în plus

Harry Kane

Kane continuă recitalul: a devenit cel mai bun marcator al lui Tottenham în Premier League

Chelsea Leicester

13.01.2018, 19:51
  • Liga 1, play-off, etapa a 7-a: FCSB - CFR Cluj (duminică, 20:45, Digi Sport 1)

• Tenis, WTA: Turneele de la Stuttgart şi Istanbul sunt în direct la Digi Sport 2, în perioada 23-29 aprilie

Leicester a produs surpriza etapei a 23-a din Premier League. "Vulpile" au plecat neînvinse de pe terenul lui Chelsea, deşi au terminat meciul cu un om în minus.

Ben Chilwell a fost eliminat în minutul 68 după ce a primit două cartonaşe galbene în interval de numai cinci minute, însă campioana Angliei nu a reuşit să marcheze golul victoriei şi rămâne pe locul 3, în urma lui Manchester United.

Echipa lui Antonio Conte are trei egaluri în ultimele cinci etape şi poate ajunge pe 4 dacă Liverpool o va învinge pe Manchester City.

West Bromwich a obţinut prima victorie din august încoace, 2-0 cu Brighton, iar Crystal Palace a învins revelaţia Burnley, scor 1-0.

West Ham a făcut scor la Huddersfield, 4-1, ultima clasată, Swansea, a plecat neînvinsă de la Newcastle, 1-1, iar Watford a revenit de la 0-2 şi a smuls un punct contra lui Southampton în minutul 90.

REZULTATELE ETAPEI A 23-A

CLASAMENT

VEZI AICI PROGRAMUL COMPLET AL CANALELOR DIGI SPORT

Manchester City

RECORD. Duminică a fost cea mai caldă zi de aprilie din istorie. Ce urmează

Declarație misterioasă a lui Wenger: "Voi spune mai multe despre plecarea mea la finalul sezonului"