soton

Transfer excelent pentru echipa lui Gardoş. Austin a semnat cu Southampton

Terry, autogol și gol decisiv în "thriller-ul" etapei din Anglia! Toate rezultatele din EPL

costa

VIDEO Costa s-a făcut de râs, cu Everton. Cum a tras de timp când scorul era egal

john terry

16.01.2016, 19:51
  • Fotbal, Liga 1: Astra - Dinamo (sâmbătă, 19:45, Digi Sport 1) şi Iaşi - Viitorul (sâmbătă, 19:45, Digi Sport 2)

• Tenis: WTA Dubai (FINALA), Digi Sport 2: E. Svitolina - D. Kasatkina e sâmbătă, la ora 17:00

Chelsea și Everton au oferit egalul cu cele mai multe goluri din această etapă, în Premier League. 3-3 s-a terminat întâlnirea de sâmbătă, de pe Stamford Bridge, cu un gol marcat de John Terry în al 8-lea minut de prelungiri, prin care i-a salvat pe campioni de la eșec!

Terry a fost, de altfel, și cel care a deschis scorul, dar pentru Everton (50). A înscris în proprie poartă și Chelsea a ajuns, astfel, la 5 autogoluri în acest sezon, cele mai multe din Anglia.

Oaspeții au dublat avantajul prin Mirallas (56), apoi Diego Costa a punctat (64) și a ajuns la 4 reușite în 4 meciuri sub comanda lui Hiddink. Fabregas a egalat în minutul 66 și meciul deja era unul "nebun", cu 4 goluri în 16 minute.

Ramiro Flores Mori a punctat în minutul 90 și părea să aducă toate cele 3 puncte pentru gruparea din Liverpool, dar campionii din sezonul trecut au profitat la maximum de cele 8 minute de prelungiri dictate de arbitrul Michael Jones. Dintr-un offside nesemnalizat, Terry a egalat cu o reluare din prima, cu călcâiul, în ultimul minut de joc. Căpitanul londonezilor a primi și un cartonaș galben, după ce a marcat.

CLICK AICI PENTRU VIDEO CU GOLURILE DIN MECIUL CHELSEA - EVERTON 3-3

Terry a devenit primul apărător care înscrie 40 de goluri în toată istoria Premier League, în fața lui David Unsworth (38, dintre care 22 din penalty). De asemenea, în acest meci a marcat și cel de-al 4-lea autogol la Chelsea, mai multe decât oricare fotbalist al albaștrilor.

Golul egalării a fost cel mai târziu marcat de Chelsea în toată istoria Premier League.

Duminică, 17 ianuarie

Liverpool - Manchester United (ora 16:05)
Stoke City - Arsenal (ora 18:15)
Swansea - Watford (ora 22:00)

Sursa foto: facebook.com/premierleague

Meteorologii anunță cod portocaliu de frig în următoarele zile în aproape toată țara. Harta...

Cele cinci motivele pentru care Real Madrid a decis să-l vândă pe Bale la finalul sezonului