john terry

Terry, autogol și gol decisiv în "thriller-ul" etapei din Anglia! Toate rezultatele din EPL

VIDEO Costa s-a făcut de râs, cu Everton. Cum a tras de timp când scorul era egal

de gea

De Gea nu se mai gândește la transferul la Real: “Vreau să ajung o legendă la Manchester United”

costa

17.01.2016, 12:36
  • Handbal feminin, Champions League: CSM București - Gyor (vineri, ora 20:30, Digi Sport 1)

Diego Costa s-a făcut de râs în meciul pe care Chelsea l-a terminat la egalitate, pe teren propriu, cu Everton, 3-3. Atacantul spaniol a găsit un nou mod de a enerva adversarii, dar de această dată i-a scos din minţi şi pe fanii londonezi.

În minutul 77, când scorul era 2-2, acesta a găsit un mod inedit de a trage de timp: Costa s-a accidentat la piciorul drept şi se afla pe marginea terenului, întins pe gazon.

În timp ce se văita, fostul atacant al lui Atletico s-a rostogolit pentru a ajunge din nou pe suprafaţa de joc, lucru care a dus la întreruperea jocului.

VEZI AICI TRAGERILE DE TIMP ALE LUI COSTA

Accidentarea jucătorului de 27 de ani a fost una serioasă. El a fost înlocuit 3 minute mai târziu cu Loic Remy şi a ajuns la spital la finalul meciului. "Nu ştim încă rezultatul, dar problema e la tibie. A avut dureri mari", a declarat Guus Hiddink.

Ce-i drept, miza era mare. Premiile totalizează 182 de milioane de dolari.

Klopp a cedat! Conflict cu un fan la înfrângerea lui Liverpool: "Îmi pare rău, nu trebuia să reacționez"