celtic

Video Kilmarnock - Celtic 0-2. Campioana Scoţiei este neînvinsă de 51 de meciuri

Video Rangers - Celtic 0-2. A patra victorie consecutivă pe terenul marii rivale

tackling

Video Tackling de toată frumusețea: Și-a pus propriul antrenor la pământ

celtic

23.09.2017, 16:33

În primul Old Firm al sezonului, Celtic a fost aproape să-i dea gol marii rivale după doar 41 de secunde. Apoi, antrenorul lui Rangers, Pedro Caixinha, fost secund al lui Jose Peseiro la Rapid, a fost pus la pământ de un jucător de-al lui.

Campioana Scoţiei a continuat ofensiva din primele minute, iar Griffiths a trimis puţin pe lângă, din lovitură liberă. Echipa lui Brendan Rodgers a deschis scorul la cinci minute după pauză, prin australianul Rogic.

Cinci minute mai târziu, golgheterul campionatului, Morelos, a irosit o mare şansă de egalare pentru Rangers. În minutul 65, Griffiths a dublat avantajul lui Celtic.

2-0 a fost şi scorul final, iar liderul Celtic a obţinut a patra victorie la rând pe terenul lui Rangers.

ECHIPELE

Rangers: Foderingham; Tavernier, Cardoso, Hodson, McCrorie; Jack, Dorrans, Windass (Herrera 75), Pena (Miller 52), Candeias (Nemane 86); Morelos

Celtic: Gordon; Lustig, Simunovic, Boyata, Tierney; Brown, Armstrong; Rogic (McGregor 65), Roberts (Forrest 71), Sinclair; Griffiths (Dembele 83)

VEZI AICI PROGRAMUL COMPLET AL CANALELOR DIGI SPORT

Soarele va rămâne ascuns după nori şi joi, dar temperaturile vor rămâne potrivite pentru această...

Celtic - Rangers 0-0. Al doilea egal consecutiv pentru Rangers în campionat pe terenul rivalei