fiorentina bucuria

Video Fiorentina - Sampdoria 3-2. Meci decis de trei penalty-uri! Ianis Hagi a fost rezervă

Video AC Milan - Verona 3-0. Victorie fără emoții, calificare și derby milanez în sferturile Cupei Italiei

bonucci

Video Atac total al fanilor la adresa lui Donnarumma! ”A sosit timpul să pleci, nenorocitule”! Gestul superb făcut de Bonucci

milan verona

14.12.2017, 00:07
  • La Liga, etapa a 20-a: Real Madrid - Deportivo (duminică, 17:15, Digi Sport 1) și Betis - Barcelona (duminică, 21:45, Digi Sport1)
  • Serie A TIM, etapa 21: Inter - Roma (duminică, 21:45, Digi Sport 2)

AC Milan - Inter este ”șocul” sferturilor de finală din Cupa Italei. În faza optimilor, rossonerrii au trecut lejer de Verona cu 3-0 pe ”San Siro”.

Mai întâi, șutul centrare al lui Suso a păcălit pe toata lumea pentru 1-0. Romagnoli a majorat diferența iar echipa lui Gattuso a continuat să dea recital.

Cutrone a marcat pentru 3-0, după care Biglia a avut ghinion pe final, când șutul său s-a izbit de bară pe final.

AC Milan - Verona 3-0
Au marcat: Suso 23, Romagnoli 30. Cutrone 55

AC Milan: G.Donnarumma - Calabria, Bonucci, Romagnoli, Rodriguez -  Kessie, Montolivo (66 Biglia), Bonaventura (59 Antonelli) - Suso (59 Borini), André Silva , Cutrone

Verona: Silvestri - Ferrari (67 Felicioli), Heurtaux, Souprayen, Fares (46 Verde) - Romulo, Fossati, B.Zuculini, Bessa - Kean, Lee (57 Valoti)