Fiorentina buc

Video Verona - Fiorentina 0-5. Ianis nu a prins minute nici în victoria la scor de pe Bentegodi

Video Apărarea lui AC Milan, umilită la Roma. Hat-trick Immobile, iar Lazio a dat patru goluri în 12 minute

umar chiriches

Video Ghinion teribil pentru Chiricheș! S-a accidentat grav la umăr la al doilea meci al sezonului

ciro milan

10.09.2017, 18:36

AC Milan a primit un singur gol în primele şase meciuri oficiale ale sezonului, dar apărarea condusă de Leonardo Bonucci a fost umilită de Lazio, în meciul disputat pe Stadio Olimpico, în etapa a treia din Serie A TIM. Echipa din capitala Italiei a marcat de patru ori în doar 12 minute, Ciro Immobile fiind protagonist absolut, cu un hat-trick şi o pasă decisivă, şi s-a impus în cele din urmă cu 4-1.

Immobile şi-a început show-ul în minutul 38, când a transformat un penalty obţinut de Luis Alberto. Apoi, după doar patru minute, a dublat avantajul echipei lui Simone Inzaghi, cu o execuţie spectaculoasă.

Coşmarul rossonerilor a continuat şi după pauză. Immobile şi-a completat "tripla" la două minute de la reluare, la o fază la care defensiva milanistă a fost lamentabilă, iar în minutul 50 i-a pasat lui Luis Alberto, care a dus scorul la un incredibil 4-0.

În precedentele şase partide oficiale disputate în acest sezon, echipa pregătită de Vincenzo Montella primise un singur gol. S-a întâmplat la succesul de pe teren propriu cu Cagliari (2-1). În rest, Milan a obţinut doar victorii la zero - 1-0 şi 2-0 cu CSU Craiova, 6-0 şi 1-0 cu Shkendija şi 3-0 cu Crotone.

Oaspeţii au încercat să reducă proporţiile dezastrului, iar Riccardo Montolivo a marcat pentru rossoneri, în minutul 56, din pasa noului venit, Hakan Calhanoglu, stabilind rezultatul final.

Din 1999 nu s-a mai întâmplat ca Lazio să marcheze de patru ori contra lui AC Milan. La finalul acelui sezon, echipa din Roma a cucerit ultimul său Scudetto.

ECHIPELE:

Lazio (3-5-2): Strakosha - Wallace (Quissanga '15), de Vrij, Radu Ștefan (Ramos Marchi '80) - Basta, Parolo, Lucas Leiva, Lulic (Lukaku '65), Milinkovic-Savic - Alberto, Immobile
Antrenor: S. Inzaghi

AC Milan (4-3-3): Donnarumma - Calabria, Musacchio, Bonucci, Rodriguez - Kessie, Biglia, Montolivo - Suso (Bonaventura '73), Crutone (Calhanoglu '55), Borini (Kalinic '56)
Antrenor: V. Montella

VIDEO CU REZUMATUL

Aparent, l-a salvat chiar judecătoarea care acum va face șapte ani de închisoare. Declarația ei i-a...

LAZIO - FCSB / Gigi Becali nu se teme de golgheterul din Serie A: "Nu e Suarez, Ronaldo sau Benzema"

gigi becali

Arhiepiscopul Tomisului, IPS Teodosie, urmărit penal de DNA. Acuzațiile grave care i se aduc

LAZIO-FCSB / Bergodi, în presa din Italia: "FCSB e mulţumită cu 1-0 şi se pricepe să tragă de timp"