Video Cagliari - Inter 1-3. Icardi și-a dus echipa pe primul loc!

mauro icardi

Răspunsul lui Icardi atunci când a fost întrebat de transferul de 110 milioane de euro la Real Madrid

inter-1

25.11.2017, 23:49

Inter a trecut pe primul loc pentru moment pe primul loc în Serie A, iar Mauro Icardi l-a egalat pe Ciro Immobile în topul marcatorilor, după ”dubla” marcată în victoria cu 3-1 de la Cagliari.

Sarzii au irosit o ocazie bună prin Pavoletti, în minutul 16, în schimb Icardi a speculat prompt prima eroare și a deschis scorul, în minutul 29.

Nerrazzurrii s-au desprins la zece minute după pauză. Brozovic l-a învins pe Rafael cu un șut plasat. Gazdele nu au renunțat la luptă și au relansat partida prin Pavoletti, în minutul 71.

Icardi și-a trecut însă în cont dubla și a ajuns la cota 15 egalandu-l pe Immobile in clasamentul golgeterilor.

Inter e lider în Seria A cel puțin până duminică, atunci când va evolua Napoli

Echipele:

Cagliari: Rafael - Romagna, Ceppitelli, Andreolli - Farago, Ioniță (Farias, 64), Cigarini, Barella, Padoin - Joao Pedro (Cossu, 82), Pavoletti (Giannetti, 88).
Antrenor: Diego Lopez.

Inter: Handanovic - D'Ambrosio, Skriniar, Miranda, Santon - Vecino (Brozovic, 53), Gagliardini - Candreva (Cancelo, 86), B. Valero, Perisic - Icardi (Eder, 90+4).
Antrenor: Luciano Spaletti.

PROGRAMUL CANALELOR DIGI SPORT

Sunt parlamentari care nu au reţinut decât termenii de mahala din aşa zisele dezvăluiri făcute de...

wanda

Studiu: Două pahare de vin sau bere pe zi sunt mai sănătoase decât sportul

Video Genoa - Inter 2-0. Autogol de generic al formației milaneze, cu Ranocchia și Skriniar în prim plan

Genoa CFC - FC Internazionale - Serie A

Video Inter - Crotone 1-1. Criza profundă a nerazzurrilor se prelungeşte. Record negativ egalat