Ce a scris presa din Italia despre Răzvan Sava, după ce n-a luat gol de la deținătoarea Europa League
articol scris de Digi Sport11.01.2025, 20:11
Răzvan Sava (22 de ani) a păstrat poarta intactă în Udinese - Atalanta, scor 0-0, meci din etapa a 20-a din Serie A.
UCL: Benfica - Barcelona, marți, 22:00, DGS 1
UCL: Monaco - Aston Villa, marți, 19:45, DGS 1
Românul a scăpat din nou fără gol primit, după ce reușise același lucru și în etapa precedentă în remiza cu Verona, tot 0-0.
Presa din Italia, despre Răzvan Sava: ”A devenit protagonist după intervenția pe care a avut-o în fața lui Samardzic”
Atalanta, deținătoarea Europa League, este recunoscută pentru forța arătată sub comanda lui Gian Piero Gasperini. Formația din Bergamo are al doilea cel mai bun atac din campionat, cu 43 de goluri, două mai puțin decât campioana Inter.
Chiar și așa, trupa din Bergamo nu a prins cea mai bună zi în partida de la Udine, lucru remarcat și de jurnaliștii italieni, care au scos în evidență faptul că Sava nu a avut prea multă treabă.
Totuși, românul a fost la post atunci când a trebuit, mai exact în fața lui Lazar Samardzic, jucător intrat pe teren în minutul 62.
”O zi relativ liniștită pentru portar și asta e o noutate, având în vedere calibrul adversarului de pe teren. A devenit protagonist după intervenția pe care a avut-o în fața lui Samardzic, fostul jucător al lui Udinese”, au scris cei de la tuttomercatoweb.
În urma acestui rezultat, Udinese a rămas pe locul 9, cu 26 de puncte, în timp ce Atalanta este pe doi, cu 42 de puncte.
- Pentru Răzvan Sava urmează partida cu Como, programată luni, 20 ianuarie.
VIDEO rezumat Udinese - Atalanta 0-0
Etichete: udinese , atalanta , razvan sava , udinese atalanta
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
Donald Trump a declarat de-a lungul timpului, cu diferite ocazii, că nu a consumat niciodată...