immobile

Video Benevento - Lazio 1-5. Cu Radu titular, capitolinii au făcut spectacol pe terenul nou-promovatei

Video Chiricheș, salvat de tehnologia video. Arbitrul a acordat penalty, dar a revenit asupra deciziei

chiriches-1

Video Napoli - Sassuolo 3-1. Liderul Italiei continuă seria bună. Chiricheș, aproape de gol

chiri-1

29.10.2017, 17:57

Vlad Chiricheș a revenit printre titulari în meciul dintre Napoli și Sassuolo (3-1) și a fost în centrul atenției după ce a fost salvat de tehnologia video de la acordarea de către arbitru a unui penalty.

În minutul 65, când scorul era deja 3-1 pentru napoletani, fostul fundaș al Stelei a comis un fault clar la limita careului. ”Centralul” a arătat punctul cu var în primă fază, considerând că faultul la Falcinelli a fost în careu.

Reluările video au arătat însă că faultul a avut loc la marginea careului de 16 metri și arbitrul a revenit asupra decizie, după ce a fost sfătuit de arbitrul de rezervă.

Napoli s-a impus până la urmă cu 3-1 și a revenit în fruntea clasamentului din Serie A TIM.

Video Chivu știe de ce are probleme Chiricheș la Napoli, dar e sigur: "E fericit acolo!"

chiriches napoli

Primul oraș de provincie din România care ar putea avea metrou

Video Napoli - Verona 2-0. Gazdele au avut și un gol anulat. Chiricheș a rămas pe bancă