Chivu a decis! Fotbalistul care a provocat un accident mortal e OUT: și-a găsit deja echipă
articol scris de Digi Sport30.11.2025, 11:53
Josep Martinez (27 de ani), fotbalistul celor de la Inter Milano care a fost implicat într-un accident rutier soldat cu decesul unui bărbat de 81 de ani, e foarte aproape să plece de pe ”Meazza” în această iarnă.
Serie A EFL Cup: Chelsea - Arsenal, miercuri, 22:00, DGS 1
Serie A: Napoli - Parma, miercuri, 19:30, DGS 1
Spaniolul care a cauzat un accident mortal a prins doar două meciuri în acest sezon sub comanda lui Cristi Chivu (45 de ani), preferat fiind veteranul Yann Sommer (36 de ani).
Josep Martinez nu mai e dorit de Inter și Dan Șucu îl vrea la Genoa
Potrivit presei din Italia, Josep Martinez nu mai are viitor la Milano, iar Dan Șucu vrea să dea lovitura și să-l aducă la Genoa.
Cei de la Genoa Today susțin că negocierile deja au început pentru transferul portarului de 27 de ani, iar totul s-ar putea realiza la începutul anului viitor.
Josep Martinez nu este străin de Genoa, echipă pentru care între 2022 și 2024. Mai mult, acesta a fost cumpărat de Inter chiar de la ”Grifoni” în schimbul a 14 milioane de euro în vara lui 2024.
- 12 milioane de euro este cota de piață a lui Josep Martinez, potrivit transfermarkt.com.
Cum s-ar fi petrecut accidentul mortal
Prima ipoteză e că bărbatul de 81 de ani se afla în scaunul cu rotile, pe marginea drumului, iar la un moment dat a pierdut controlul și a intrat pe banda de circulație pentru autovehicule.
Ulterior, bărbatul a fost lovit de Martinez, care s-a oprit imediat pentru a acorda primul ajutor, însă fără succes.
Dacă acest scenariu se confirmă, cel mai probabil Martinez va scăpa fără repercursiuni penale, dar foarte important este și ce viteză avea în momentul impactului, pentru că una în afara legii i-ar aduce în mod normal o parte din vină.
Etichete: italia , serie a , inter , transfer , cristi chivu , inter milano , genoa , dan sucu
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
Socialiștii fostului președinte prorus al Republicii Moldova, Igor Dodon, solicită Procuraturii...