marica bun

Ce şansă pentru Marica! Se pregătea să atârne ghetele în cui, dar ar putea ajunge la Palermo

Video Empoli - Juventus 0-3. Cinci minute de vis pentru campioana Italiei

stoian crotone

Video Gol de senzaţie al lui Stoian pentru Crotone. Românul nu mai marcase din 2013 în Serie A

higuain

02.10.2016, 15:46

Empoli a rezistat doar 65 de minute cu Juventus. Argentinienii Dybala şi Higuain au înscris de trei ori şi bianconerii îşi păstrează primul loc din Serie A TIM.

Juventus rămâne liderul din Serie A Tim şi după etapa a 7-a. Campionii Italiei au dominat meciul din deplasare, cu Empoli.

Fără victorie în faţa torinezilor din 1999, gazdele au avut noroc în minutul 9, când Khedira a trimis în transversală. Şi Cuadrado a semnat două ratări importante: de fiecare dată Skorupski a fost la post.

Chiar înainte de pauză, sârbul Crusic i-a refuzat de pe linia porţii golul lui Higuain. Atacantul argentinian, adus în schimbul a 90 de milioane de euro, a mai fost blocat o dată, in extremis.

A urmat un adevărat recital dat de "Bătrâna Doamnă" şi tabela s-a modificat de 3 ori în decurs de cinci minute. Paulo Dybala a deschis scorul cu un şut imparabil: sud americanul a înscris pentru prima dată în acest sezon.

Conaţionalul său, Gonzalo Higuain, a risipit orice emoţie. A reuşit o dublă de senzaţie şi a ajuns la 6 goluri pentru Juventus. Empoli putea pierde la o diferenţă şi mai mare, dacă Skorupski nu intervenea decisiv la execuţiile lui Lemina şi Pjaca.

S-a terminat 3-0 pentru torinezi, care au acumulat 18 puncte. Empoli are doar patru.

Sunt parlamentari care nu au reţinut decât termenii de mahala din aşa zisele dezvăluiri făcute de...

Bonucci după jumătate de an de la transferul la Milan: "Să faci un pas înapoi nu e ușor"

bonucci

Studiu: Două pahare de vin sau bere pe zi sunt mai sănătoase decât sportul

Ploaie de goluri în UCL, în primele 4 meciuri din optimi. PSG speră la o minune cu Real. Record pentru Liverpool

Champions League

"Suporteri de canapea!" Higuain, atac la fanii care l-au pus la zid pentru penalty-ul ratat, deși a marcat o dublă